کد خبر : ۳۴۸۸۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ایجاد 4100 واحد خورشیدی خانگی در کشور

سخنگوی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق گفت: قریب به 4 هزار و 100 واحد نیروگاه خورشیدی خانگی در کشور با مشارکت مردم ایجاد شده است.

ایجاد 4100 واحد خورشیدی خانگی در کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،
جعفر محمدنژاد 13 شهریور در مراسم افتتاح طرح های نیروگاهی در اردبیل اظهار کرد: ایران دارای منابع بسیار انرژی است که باید در راستای تقویت تولید و ایجاد بسترهای توسعه از آنها بهره برد.
وی با اشاره به اینکه در کشور بیش از 800 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته احداث شده است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال بالغ بر یک هزار واحد پنل خورشیدی خانگی نیز افتتاح خواهد شد.
سخنگوی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق به مزایای ایجاد نیروگاه های با مقیاس کوچک، بزرگ و متوسط در کشور اشاره کرد و گفت: کاهش تلفات در شبکه، ایجاد اشتغالزایی و پدافند غیرعامل از مزایای ایجاد این واحدهای نیروگاهی است.
محمدنژاد ادامه داد: علیرغم اینکه ایران کشوری با منابع نفت و گاز غنی است اما در انرژی های تجدیدپذیر نیز وارد عمل شده و توانسته ایم  در این بخش در کشور موفق عمل کنیم.
وی اردبیل را دارای منابع غنی انرژی به ویژه در بخش انرژی های تجدیدپذیر اعلام کرد و گفت: تنها در یک نقطه و در منطقه مشگین شهر قابلیت استحصال 400 مگاوات برق از محل انرژی های زمین گرمایی داریم که این امر اردبیل را از نقاط متعدد کشور متمایز می کند.
سخنگوی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایجاد چنین نیروگاه هایی را علاوه بر ایجاد اشتغال زمینه ساز مهاجرت معکوس نیز دانست و تصریح کرد: سرمایه گذاری در شرایط فعلی کشور روحیه ای بزرگ و همتی بلند می طلبد که در اردبیل ما امروز شاهد یکی از این طرح های جهادی هستیم که در راه اعتلای میهن و خدمت به کشور نیروگاهی با این وسعت و گستره اجرایی، احداث و بهره برداری می شود.

ایسنا

 

کلید واژه :

ایجاد 4100 واحد خورشیدی خانگی

،

کشور

ثبت نظرات
captcha