کد خبر : ۳۴۸۸۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

همه باید تمهیدات زندگی با کرونا را یاد بگیرند

استاندار اصفهان گفت: تعطیل کردن کارها به علت وجود بیماری کووید- ۱۹ امکان پذیر نیست و همه ما باید تمهیدات زندگی کردن با بیماری کرونا را یاد بگیریم.

همه باید تمهیدات زندگی با کرونا را یاد بگیرند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عباس رضایی بیان کرد: اگر کارها را به علت وجود کرونا تعطیل کنیم، از بین خواهیم رفت؛ به عنوان کارشناس و یک پزشک نه استاندار، اعلام می کنم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسیار خوب و مدبرانه توانستند اپیدمی کووید- ۱۹ را مدیریت کنند.

وی تصریح کرد: کارتل ها و شرکت های بزرگ جهان در حال حاضر روی تولید واکسن سرمایه گذاری و فعالیت می کنند اما با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارم، فکر نکنم واکسن کرونا به زودی کشف و تولید شود.

استاندار اصفهان افزود: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روی ۲ قلم دارو برای تولید واکسن سرمایه گذاری کرده و طبیعی است اگر هم واکسنی تولید شود، فوری در اختیار جمهوری اسلامی  قرار نمی دهند.

وی اظهار داشت: آمار مرگ و میر کرونا در شهرستان کاشان در قیاس با سایر مناطق کشور به لطف خدا بسیار کم است و امیدواریم ایمنی جمعی اتفاق افتاده باشد، که اگر چنین باشد، بسیار جای خوشحالی است اما از مردم و مسئولان انتظار می رود، بیماری کرونا و تمهیدات زندگی کردن با آن را جدی بگیرند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه اوج فشارها و تهدیدها بر روی نظام است، یادآور شد: هم اکنون دولت در سخت ترین شرایط قرار دارد و سختی هایی که این دولت با آن دست و پنجه نرم می کند، هیچ دولتی نداشته است.

وی گفت: فشارهای  استکبار جهانی بیشتر شده است و بنابر این باید با تلاش، هم دلی، هم نوایی و هم زبانی بیشتر و با الهام از دیدگاه های مقام معظم رهبری، تدبیر دولت و کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فضل الهی از پس مشکلات برآییم.

رضایی اضافه کرد: شرایط کشور بسیار سخت است و افتخار می کنیم که به پیروی از رهبر معظم انقلاب با عزت و اقتدار جلوی استکبار جهانی ایستاده ایم زیرا این اقتدار، هزینه دارد.

وی ادامه داد: مردم مشکلات معیشتی و اقتصادی دارند اما حق نداریم انباشتی از مشکلات سالیان گذشته را در آخرین روزهای خدمت و شرایط سخت دولت به آنها بیفزاییم؛ این به لحاظ عقلی، شرعی، قانونی، وجدانی و خدایی قابل قبول نیست.

استاندار اصفهان تاکید کرد: ابلاغ بخشنامه ها، آیین نامه ها و دستورالعمل ها برای برطرف کرن مشکلات مردم است، نه اینکه با بهره گیری از آنها به ارباب رجوع گیر داده شود.

وی در ادامه کمبود آب را مشکل بزرگ استان اصفهان دانست و تصریح کرد: هم اکنون آب برخی روستاهای این استان از جمله در منطقه بوئین با تانکرهای سیار تامین می شود.

رضایی همچنین مدیران و مسئولان را به ساده زیستی توصیه کرد و اظهار داشت: ساده زیستی، تکریم و احترام گذاشتن به ارباب رجوع، وظیفه همه مدیران دستگاه های اجرایی است.

واحدهای صنعتی کاشان با مشکل کمبود مواد اولیه رو به رو هستند

فرماندار ویژه کاشان نیز گفت: واحدهای تولید صنعتی این شهرستان در حال حاضر با مشکل کمبود نقدینگی و تهیه مواد اولیه روبه رو هستند.

علی اکبر مرتضایی افزود: آزادسازی خریدهای گذشته در گمرکات جنوب کشور که بیش از ۶ ماه معطل مانده و حفظ بازار فروش از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی کاشان است.

وی  از کاشان به عنوان شهرستان کارگری یاد کرد و اظهار داشت: ۷۰ درصد زندگی مردم این منطقه به گردش چرخ صنایع وابسته است.

فرماندار ویژه کاشان همچنین تامین خسارت های وارده ناشی از بیماری کرونا را خواستار شد و اضافه کرد: اگرچه اعتبارهایی تخصیص یافته اما این بودجه کافی نیست.

وی در ادامه به افتتاح و کلنگ زنی ۲۷۸ طرح به ارزش سه هزار و ۱۸۷ میلیارد ریال در هفته بزرگداشت دولت اشاره کرد و گفت: ۲ هزار و ۶۰ میلیارد ریال در مجموع از منابع استانی و ملی، از منابع داخلی دستگاه ها ۳۶۰ میلیارد ریال و از سوی بخش خصوصی ۷۵۰ میلیارد ریال برای آنها اختصاص یافته است.

مرتضایی با اشاره به اشتغال زایی ۲۶۷ نفری این طرح ها در شهرستان کاشان، یادآور شد: شمار طرح ها به نسبت سال گذشته نزدیک ۷۴ درصد و از نظر اعتباری نیز ۲۴ درصد رشد داشته است.

به گفته وی، این طرح ها شامل ۲۶ مورد عمران و بهسازی شهری، ۸۳ مورد عمران و بهسازی روستایی، ۵۷ مورد امور برق و انرژی، ۳۹ توسعه زیرساخت مخابراتی، ۱۵ مورد آب و فاضلاب (شهری و روستایی) و بقیه در حوزه های آموزشی، بهداشتی، صنایع دستی و گردشگری و توسعه کشاورزی بوده است.

فرماندار کاشان با اشاره به سه برابر شدن طرح های بهسازی و عمران روستایی نسبت به سال گذشته بیان کرد: افزون بر عمران و بهسازی روستایی، طرح های پایش تصویری در راستای افزایش امنیت در روستاها از جمله جلوگیری از سرقت احشام و تاسیسات، اجرای طرح های ورزشی، ساخت بوستان و فضای سبز با هدف بهره برداری اهالی روستاها، هدایت گردشگران و جلوگیری از تخریب و خسارت به باغ ها و مزرعه های شخصی نیز اجرا شد.

وی همچنین گازرسانی به شهرک صنعتی قمصر را یادآور شد و افزود: گازرسانی به ۳۰ واحد تولیدی و صنعتی مصوب شورای اقتصاد در مجموع به طول ۷۳ کیلومتر با اعتبار ۲۴ میلیارد ریال از دیگر طرح ها است که موجب صرفه جویی سالانه سه میلیون لیتر سوخت مایع می شود و کاهش آلودگی های زیست محیطی را به همراه خواهد داشت.

مرتضایی پیگیری احداث ساختمان رادیو، حمایت از بخش آموزش و دانشگاه و استقرار شعبه مستقل دانشگاه فرهنگیان، منطقه ویژه اقتصادی و تفویض اختیار مدیران کل استان به برخی از اداره های شهرستان را از جمله اقدام هایی برشمرد که با کمک نماینده مردم در مجلس و امام جمعه کاشان پیگیری شده است.

 منطقه ویژه اقتصادی فرصت استثنایی برای کاشان است

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی نیز منطقه ویژه اقتصادی را یک ضرورت فوق العاده دانست و گفت: همه باید باهم متحد شویم و این طرح را راه اندازی کنیم.

سیدجواد ساداتی نژاد افزود: آینده کاشان و اشتغال جوانان شهرستان وابسته به منطقه ویژه اقتصادی است و  این یک فرصت استثنایی برای شهرستان است، اگرچه برخی همسایه ها دوست نداشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به طرح نیمه تمام ورزشگاه ۱۵ هزار نفری و مصلی بقیه الله الاعظم (عج) کاشان، بیان کرد: با وجود نبود اعتبار باید با ساز و کارهای خودمان به بلاتکلیفی آنها سامانه دهیم.

نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس همچنین وضعیت رودخانه ها و مسیل های کاشان را خوب ندانست و تصریح کرد: بیشتر رودخانه ها به دیواره سازی نیاز دارند.

وی همچنین احداث ساختمان رادیو کاشان را خواستار شد و اضافه کرد: تمام تجهیزات آن مردمی و با کمک خیرین تهیه شده است.

ساداتی نژاد ساماندهی تپه های سیلک، تفویض اختیار بانک ها و جانمایی سایت پسماند جدید را از دیگر خواسته های مردم منطقه برشمرد و گفت: شایسته نیست که برخی اداره های شهرستان کاشان فاقد ساختمان باشند و در محل استیجاری به مردم خدمات ارایه دهند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه کاشان نیز در این نشست شورای اداری را نماد حیات اجتماعی دانست و اظهار داشت: حیات اجتماعی با رویکرد واحد، هم دلی، هم سویی، هم نوایی و هم نوازی در تعقیب یک هدف حاصل می شود.

آیت الله عباسعلی سلیمانی با تاکید بر اینکه شورای اداری در شهرستان ها و مرکز استان ها نباید تشریفاتی و نمایشی باشد، افزود: نشست شورای اداری نباید در حد ادای تکلیف اجتماعی در نظر گرفته شود.

وی شورای اداری را محل و مرکزی برای نمایش هم دلی دانست و بیان کرد: مدیران دستگاه ها باید برنامه های دست کم یک ساله خود را برای اجرا به شورای اداری ارایه کنند.

به گزارش ایرنا، استاندار اصفهان در سفری یک روزه به کاشان ضمن دیدار با امام جمعه کاشان و چند نفر از جانبازان، از ندامتگاه در حال ساخت و مرکز خیریه بقیه الله اعظم (عج) بازدید کرد و در آیین کلنگ زنی طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان حضور یافت.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

ایرنا

 

کلید واژه :

تمهیدات زندگی با کرونا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha