کد خبر : ۳۴۸۸۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آغاز فعالیت آزمایشگاه تخصصی HLA ژنتیک در جهاد دانشگاهی چهارمحال وبختیاری

رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال وبختیاری از آغاز فعالیت آزمایشگاه تخصصی HLA رویان جهاد دانشگاهی خبر داد.

آغاز فعالیت آزمایشگاه تخصصی HLA ژنتیک در جهاد دانشگاهی چهارمحال وبختیاری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیروس رضایی اظهار کرد: آزمایشگاه تخصصی HLA  جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری به منظور تعیین شاخص های HLA، فعالیت خود را برای نخستین بار در استان آغاز کرد.

وی در خصوص مزیت های آزمایشگاه تخصصی HLA، گفت: بالاترین استانداردهای جهانی در این آزمایشگاه رعایت شده و همچنین آزمایشگاه دارای مجوز فعالیت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

رضایی تصریح کرد: خدمات قابل ارائه به مراجعه کنندگان ، انجام تست های درخواستی بر روی انواع نمونه های خون بندناف ،خون محیطی ، نمونه آسپیره مغز استخوان ،بزاق ، ژنوتایپ تمامی لکوس هایHla class۱,۲۰شامل Hla-A,B,C,DRB,DQB تشخیص Hla در ارتباط با بیماری های  HLA_B۵(۵۱,۵۲),HLA_B۷, HLA_B۸,HLA_B۲۷ آزمایشگاه تخصصی HLA از روش های تشخیصی متفاوت از جمله  SSp-PCR  و SSO-PCR  بهره گرفته و انجام تست HLA-Antibody (screening and identification) به روش هیبریداسیون اتوماتیک و با حساسیت بالا از دیگر ویژگی های این آزمایشگاه است.

رییس جهاد دانشگاهی گفت: آزمایشگاه تخصصی HLA قابلیت انجام و گزارش نتایج مولکولی به صورت Intermediate resolution (۴ digit) را داراست.

یادآوری می شود، علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات آزمایشگاه تخصصی HLA  جهاد دانشگاهی استان می توانند با شماره های ۰۳۸۳۲۲۵۳۳۱۵ و ۰۹۳۸۶۸۵۱۲۱۵ تماس حاصل کنند.

ایسنا

 

کلید واژه :

آغاز فعالیت

،

آزمایشگاه تخصصی HLA ژنتیک

،

چهارمحال وبختیاری

ثبت نظرات
captcha