کد خبر : ۳۴۸۸۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح یک سد به همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)

سد مخزنی «کلقان چای» بستان آباد از پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) روز پنجشنبه توسط رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می شود.

افتتاح یک سد به همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اظهار کرد: سد کلقان چای بستان آباد از نوع خاکی با هسته رسی است که حجم مخزن آن 22 میلیون مترمکعب است و نقش مهمی در تأمین آب شرب شهرستان های چاراویماق، هشترود و بستان آباد و نیازهای صنعتی شهرستان بستان آباد دارد.

وی افزود: این سد در فاصله 30 کیلومتری جنوب غربی بستان آباد و در دامنه ارتفاعات سهند واقع شده و با بهره برداری از آن بیش از ۹۰ روستای منطقه از منابع آبی آن استفاده خواهند کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: ارتفاع سد کلقان چای ۶۵ متر و طول تاج آن ۵۲۰ متر است و می تواند در کنترل سیلاب های فصلی و جلوگیری از هدررفت آب های سطحی تأثیر بسزایی داشته باشد.

محمد با تشکر از همکاری وزارت نیرو در اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: حجم خاکریزی بدنه سد 1 میلیون مترمکعب و حجم بتن ریزی آن 30 هزار مترمکعب بوده و با تلاش هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اجرا شده است.

ایسنا

 

کلید واژه :

افتتاح

،

سد

ثبت نظرات
captcha