کد خبر : ۳۴۸۸۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پایش هوایی تالاب انزلی برای نخستین بار در کشور

معاون سازمان حفاظت محیط زیست، پایش هوایی تالاب انزلی که برای نخستین بار در کشور در این وسعت به اجرا می رسد را پروژه ای بزرگ و جامع معرفی کرد و گفت: تالاب انزلی و صیانت از آن امری مهم و ضروری است.

پایش هوایی تالاب انزلی برای نخستین بار در کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احمدرضا لاهیجان زاده در جلسه کمیته مدیریت احیای تالاب انزلی که در استانداری گیلان برگزار شد، با قدردانی از استاندار گیلان به سبب پیگیری های مستمر در راستای تحقق اهداف توسعه محور زیست محیطی، اظهار کرد: تالاب انزلی و صیانت از آن امری مهم و ضروری است.

وی درخصوص ساماندهی پسماند و جلوگیری از نفوذ آن به چرخه اکولوژیکی، بیان کرد: برای سال آتی ۱۰۰۰ میلیارد تومان با اولویت استان های ساحلی در ارتباط با بحث پسماند در قانون بودجه لحاظ شده است.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست، به طرح جامع هفت ساله احیای تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: پیگیری مستمر دستگاه های اجرایی مرتبط با اجرای این طرح در جهت تامین اعتبار و اجرا ضروری است.

لاهیجان زاده، ساحل خواری و زمین خواری را از جمله معضلاتی خواند که دولت برای مقابله با آنها عزم جدی دارد و خاطرنشان کرد: برای صندوق ملی محیط زیست، فعالیت های گسترده ای در نظر گرفته شده که امیدواریم گیلان از این ظرفیت استفاده کند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست، همچنین پایش هوایی تالاب انزلی که برای نخستین بار در کشور در این وسعت به اجرا می رسد را پروژه ای بزرگ و جامع معرفی کرد و یادآور شد: اطلاعات حاصل از این پایش می تواند در برنامه ریزی های کلان تاثیرگذار باشد.

کاظم دلخوش، نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی نیز، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ساماندهی حوزه آبخیز صومعه سرا، اظهار کرد: تمامی رودخانه های این شهرستان ساماندهی شده است.

وی با بیان اینکه تله رسوب گیر به تنهایی نمی تواند از ورود و انباشت زباله و رسوبات به حوزه آبخیز تالاب جلوگیری کند، متذکر شد: رهاسازی زباله از سوی مسافران، ورود آلاینده های دیگر رودخانه ها و نیز ورود لاشه حیوانات از سوی برخی افراد به بسترهای آبی تالاب از جمله معضلات مهمی است که نیاز به مدیریت اثرگذار دارد.

نماینده صومعه سرا در مجلس، خواستار استفاده از ظرفیت جوامع محلی برای صیانت از تالاب انزلی شد و با تاکید بر لزوم مشخص شدن وضعیت کاداستر(حدنگاری) در حاشیه تالاب، از مدیران حوزه های مرتبط با تالاب خواست نسبت به پیگیری مطالبات این پهنه در کشور اهتمام ورزند.

ایسنا

 

کلید واژه :

پایش هوایی

،

تالاب انزلی

ثبت نظرات
captcha