کد خبر : ۳۴۸۸۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

قلم انسولین کالای لوکس نیست

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح، گفت: وجود کارخانه تولید قلم انسولین با بدنه قوی فنی و دانشی در کشور می تواند برطرف کننده نیاز بازار به این کالای استرتژیک باشد.

قلم انسولین کالای لوکس نیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،امیر نوروزی، در حاشیه افتتاح کارخانه تولید قلم انسولین با مشارکت ایران و یک کشور خارجی، درباره ضرورت ایجاد کارخانه های تولید اقلام و داروهای موردنیاز افراد دیابتی، اظهار کرد: قلم انسولین را می توان به عنوان یک داروی استراتژیک در نظر گرفت چون دیابت، بیماری قرن است و همه دنیا درگیر این بیماری غیرواگیر هستند و کشور ما نیز با این بیماری مزمن و طولانی مدت و ناتوان کننده  مواجه است. علاوه بر آن، عوارض ناشی از دیابت هم در سلامت عمومی جامعه و هزینه های بخش درمان تاثیر می گذارند. 

وی افزود: از زمانی که قلم های انسولین وارد بازار دارویی جهان شدند با توجه به سهولت مصرف، تبدیل به یک محصول استراتژیک شدند؛ چرا که استفاده راحت از این محصول برای مصرف کنندگان نهایی که عمدتا کودکان مبتلا به دیابت تیپ یک و سالمندانی هستند که به درمان با داروهای خوراکی پاسخ مناسبی نداده اند جذاب و جالب توجه بوده است.

نوروزی ادامه داد: وجود کارخانه تولید قلم انسولین با بدنه قوی فنی و دانشی در کشور می تواند برطرف کننده نیاز بازار به این کالای استرتژیک باشد. کما اینکه ما در ۶ ماه گذشته و بعد از شیوع کرونا با بحران جدی کمبود انسولین در کشور و شاید بتوان گفت همه دنیا مواجه شده ایم.

وی افزود: چنین کمبودی باعث شد ما نیز دستورالعمل های بیمه ای خود را بازنگری کنیم یعنی پیش از این، انسولین سه ماه بیمه شدگان را مورد تایید قرار می دادیم، اما اکنون با توجه به کمبود دارو در بازار دارویی کشور این سقف تاییدیه را به یک ماه کاهش داده ایم.

نوروزی گفت: وجود این کارخانه می تواند باعث دلگرمی افراد دیابتی کشور باشد که متاسفانه روزبه روز بر تعداد آنها افزوده می شود.

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح، افزود: در هر صورت دیابت به شدت به سبک زندگی افراد وابسته است و با توجه به سبک زندگی نه چندان سالمی که در جامعه امروزی و میان نسل جدید رایج است، وجود این کارخانه می تواند اطمینان خاطری برای بیمه شدگان ما فراهم سازد که نیازشان به این محصول قابل تامین است.

نوروزی گفت: نیاز به انسولین و قلم انسولین اکنون تبدیل به یک ضرورت شده است. اوایل که قلم انسولین وارد بازار جهان و ایران شده بود به عنوان یک کالای لوکس به آن نگاه می شد، اما اکنون نه پزشکان و کادر درمانی و نه بیماران چنین نگاهی به آن ندارند و حتی نحوه مصرف ویال های انسولین دیگر برای آنها چندان آشنا نیست و به فراموشی سپرده شده است.

مهر

 

کلید واژه :

قلم انسولین

،

افزایش افراد دیابتی

ثبت نظرات
captcha