کد خبر : ۳۴۸۸۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دریاچه الندان از ظرفیت های مهم گردشگری مازندران است

ساری- مدیرکل میراث فرهنگی مازندران از دریاچه الندان به عنوان یکی از ظرفیت های مهم گردشگری و طبیعی استان یاد کرد.

دریاچه الندان از ظرفیت های مهم گردشگری مازندران است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیف الله فرزانه پیش ازظهر سه شنبه در جلسه بررسی مسائل گردشگری استان اظهار داشت: دریاچه الندان یکی از ظرفیت های مهم گردشگری و طبیعی در استان است که در سال ۹۴ در فهرست آثار میراث طبیعی ایران به ثبت رسید و هرگونه اقدام در این اثر ارزشمند، باید بر اساس ضوابط و قوانین صورت پذیرد.

وی با اشاره به توسعه گردشگری و رونق اقتصادی در استان، افزود: جوامع محلی نقش مهمی در تحقق این موضوع خواهند داشت و قطعاً نفع اصلی این موضوع برای آن منطقه خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، گفت: حضور سرمایه گذار بخش خصوصی در میراث طبیعی چشمه سورت، به زودی نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت و قطعاً انتخاب دقیق سرمایه گذار و شرح خدمات متناسب با ظرفیت های گردشگری، نوید خوبی برای توسعه در این بخش خواهد بود.

فرزانه همچنین ضمن قدردانی از پیگیری های نماینده شهرستان در موضوعات مختلف گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، مطالبه اصلی مرکز استان در خصوص تأسیس موزه ها با همکاری شهرداری ساری را یادآور شد و گفت: این اداره کل خواستار پیگیری بیشتر تمام مسئولان به خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی، برای تغییر وضعیت تنها موزه شهر ساری آن هم با توجه به بنای در معرض خطر و آسیب آن است.

مهر

 

کلید واژه :

دریاچه الندان

،

گردشگری مازندران

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha