کد خبر : ۳۴۸۸۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

راه اندازی سامانه هوشمند نشت یابی در شرکت گاز ایلام

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از نصب و راه اندازی سامانه بومی هوشمند نشت یابی آنلاین خبر داد.

راه اندازی سامانه هوشمند نشت یابی در شرکت گاز ایلام

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «عباس شمس اللهی»  اظهار کرد: در راستای بهره گیری از تکنولوژی های نوین، صرفه جویی در زمان، کاهش ترددها و تسریع در شناسایی نشت های خطوط و شبکه توزیع گاز، سامانه آنلاین هوشمند نشت یابی بر پایه دانش بومی در شرکت گاز استان ایلام خریداری، نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 وی گفت:  شناسایی نشت در شبکه و خطوط گاز در حداقل زمان ممکن و ارسال گزارش آن بصورت آنلاین، کاهش حوادث ناشی از نشت گاز، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، جلوگیری از هدر رفت گاز ، شناسایی نقاط پر ریسک شبکه و انشعابات و نیز کمک به پیش بینی و اخذ تمهیدات در حوزه پدافند غیر عامل از مزایای این سامانه است.

 شمس اللهی تصریح کرد: در این سامانه مکان دقیق آسیب های وارده به شبکه و انشعابات شناسایی و ارجاع گزارش آن به صورت آنلاین برای مدیر سیستم و واحدهای بهره برداری و نیز قابلیت ضمیمه نمودن فیلم و عکس از نشتی ها و پایش رفع آنها به صورت آنلاین دارد.

 وی تصریح کرد: با استقرار این سیستم، کنترل و مدیریت بر آمار نشتی ها ، مشخص شدن فراوانی و علل نشت به صورت علمی و دقیق پایش و مورد کنکاش قرار می گیرد و گام موثری در راستانی افزایش بهره وری و ارتقای کیفی فعالیت ها و خدمات دهی به مشترکین و کاهش هدر رفت گاز خواهد بود.

ایسنا

 

کلید واژه :

سامانه هوشمند نشت یابی

،

شرکت گاز ایلام

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha