کد خبر : ۳۴۸۸۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

صدور اولین مجوز پرورش مولدین میگو بدون بیماری در هرمزگان

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان گفت: اولین مجوز تکثیر و پرورش مولدین میگو بدون بیماری(spf) در استان در شهرستان بندرلنگه صادر شد.

صدور اولین مجوز پرورش مولدین میگو بدون بیماری در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حمیدرضا نصیری افزود: این مجوز برای تولید مولدین میگو SPF با ظرفیت پرورش ۲۰۰ هزار قطعه و تکثیر ۲میلیون قطعه صادر شده است.

وی بیان داشت: میگو SPF، میگویی بدون عوامل بیماری زاست که باید با تجهیزات و امکانات موجود، قابل تشخیص در صنعت به عنوان عوامل تهدید کننده شناخته شده باشد.
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان خاطر نشان کرد: اولویت اصلی این سازمان در دوره پنجم استفاده از تکنولوژی های نوین برای افزایش تولید در واحد سطح است.
نصیری اظهار داشت: مهم ترین فعالیت های واگذار شده به این سازمان شامل، صدور مجوزهای دام، طیور، پرورش میگو، ماهی در قفس، ماهی های زینتی، گلخانه، فروشگاه سموم، کلینیک، ضدعفونی، آبیاری تحت فشار، دامداری کوچک روستایی و پروانه اشتغال فروشگاه است.
شهرستان بندرلنگه در ۲۴۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
استان هرمزگان با ۲۲ بندر صیادی و صید سالانه افزون بر ۲۷۰هزار تن انواع آبزی، ۳۰ درصد بنادر صیادی و ۳۶ درصد صید انواع آبزیان کشور را به خود اختصاص داده است که این آمارها نشان از جایگاه و اهمیت فعالیت های شیلاتی این استان در کشور دارد.

ایرنا

 

کلید واژه :

مجوز

،

پرورش مولدین میگو بدون بیماری

،

هرمزگان

ثبت نظرات
captcha