کد خبر : ۳۴۸۸۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هدفگذاری برق منطقه ای سمنان برای تولید ۳۰مگاوات برق خورشیدی

مدیرعامل برق منطقه ای سمنان از هدفگذاری برق منطقه ای این استان برای تولید ۳۰مگاوات برق خورشیدی خبر داد.

هدفگذاری برق منطقه ای سمنان برای تولید ۳۰مگاوات برق خورشیدی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، صباغ، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان سمنان بااشاره به توسعه نیروگاه های خورشیدی در کشور اظهار کرد: در حال حاضر تولید دستکم یک درصد از برق در کشور با نیروگاه های خورشیدی و دیگر انرژی های تجدیدپذیر بوده و در استان سمنان هم به طور متوسط همین تناسب برقرار است.

وی ادامه داد: براساس آمار برنامه پنج ساله ششم توسعه باید بیش از پنج درصد از انرژی تولیدی در استان های کشور با انرژی های تجدید پذیر باشد که این روند همچنان به دلایل مختلف مغفول مانده است.

مدیرعامل برق منطقه ای استان با بیان اینکه تولید ۳۰ مگاوات برق با احداث نیروگاه های خورشیدی در استان سمنان هدفگذاری شده است  اضافه کرد: با اجرای ۱۰۰ درصدی این طرح، ماده مربوطه در قانون پنج ساله ششم توسعه هم محقق می شود.

وی به افزایش تولید برق خورشیدی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر در استان سمنان، ۶ مگاوات برق با انرژی تجدیدپذیر تولید می شود و ۲۰ مگاوات نیروگاه نیز در استان در حال ساخت است .

وی به ظرفیت بالای این استان در حوزه تولید انرژی های پاک پرداخت و گفت: وجود بیش از ۳۰۰روز آفتابی در استان بستر مناسبی برای تولید این انرژی پاک ف اهم کرده است.

صباغ افزود: براساس آمار، تولید چهار مگاوات برق با انرژی تجدید پذیر با همراهی نهادهای و شرکت های خصوصی و دولتی در گام اجرایی قرار گیرد.

ایسنا

 

کلید واژه :

برق منطقه ای سمنان

،

برق خورشیدی

ثبت نظرات
captcha