کد خبر : ۳۴۸۸۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کشف گورهای قدیمی در اثر گودبرداری یک واحد مسکونی در بیجار

در پی گودبرداری و خاکبرداری از یک قطعه زمین برای ساخت واحد مسکونی، در شهر بیجار منجر به کشف تعدادی گور قدیمی شد.

کشف گورهای قدیمی در اثر گودبرداری یک واحد مسکونی در بیجار

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عصر دوشنبه وقتی کارگران در حال گودبرداری در این زمین بودند تعدادی قبر که به صورت جدا از هم و در فاصله مشخص که نشان می دهد در یک نظم و با شرایط شرعی دفن شده اند، کشف شد.

در پیگیری های اولیه و گفت و گو با ساکنین محله، برخی از وجود قبرستان در این محل بی اطلاع بودند اما تعدادی مدعی بودند بزرگان قوم خود را ۶۰ تا ۷۰ سال قبل اینجا دفن کرده اند.

بدنبال کشف این قبور و بیرون افتادن تعدادی استخوان و جمجمه انسان، عملیات ساختمانی این واحد مسکونی متوقف شد.

خبرنگار ایرنا برای اطلاع دقیق از این موضوع و اینکه چه تدابیری برای حل آن از سوی مسوولان اتخاذ می شود با فرماندار، رییس اداره اوقاف و امور خیریه که متولی قبرستان هاست و رییس اداره مسکن و شهرسازی تماس گرفت که مقرر شد جلسه ای روز سه شنبه برگزار و اقدامات لازم اتخاذ شود.

کارگران شاغل در این پروژه ساختمانی به بهانه عدم حضور مالک به خبرنگار ایرنا اجازه ندادند عکاسی کند با این حال چند عکس از محل مورد نظر تهیه شد و برای پیگیری موضوع، شهردار بیجار نیز در محل حضور یافت.

شهردار بیجار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تفکیک این زمین ها سال ۸۸ تا ۹۰ صورت گرفته و شهردار وقت، نسبت به اخذ مجوز و سایر موارد همکاری کرده که باید مدارک و مستندات آن را مجددا بررسی کنیم.

احسان بهاری گفت: بی گمان این محل در گذشته محلی برای دفن اموات امّا نظر نهایی با بررسی دقیق تر اعلام می شود.

اینکه محل یک قبرستان قدیمی بوده یا یک آرامگاه خانوادگی مشخص نیست ضمن اینکه تعداد قبرهای کشف شده در این گودبرداری نیز مشخص نیست.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

ایرنا

 

کلید واژه :

گودبرداری واحد مسکونی

،

بیجار

،

گورهای قدیمی

ثبت نظرات
captcha