کد خبر : ۳۴۸۸۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به طغیان رودخانه ها

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر تشدید بارش ها در استان و احتمال طغیان رودخانه هاست.

هشدار هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به طغیان رودخانه ها

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یاسر اشتاد افزود: رگبار باران همراه با بارش تگرگ و رعد و برق و وزش باد از  عصر امروز آغاز می شود و تا فردا، چهارشنبه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها، دور از انتظار نیست و لازم است تا شهروندان در ترددهای خود در نظر بگیرند.

وی اظهار کرد: انجام اقدامات به موقع در خصوص آبگرفتگی معابر شهری و اجتناب از تردد در حاشیه رودخانه ها از ضرورت روزهای آتی در آذربایجان غربی است.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: دمای هوای ارومیه در این مدت بین ۱۱ و ۳۰ درجه سانتی گراد در نوسان بود و شهرستان اشنویه و نقده با پنج درجه سانتی گراد بالای صفر سردترین شهر استان گزارش شد.

این استان سالانه بر اثر بارش تگرگ و رگبارهای بهاره دچار خسارتهای فراوانی در بخش کشاورزی می شود به همین دلیل گزارش های هواشناسی نقش مهمی در برنامه ریزی کشاورزان دارد.

آذربایجان غربی از استان های شمال غربی کشور است که در منطقه ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی متر است؛ بارش ها در این استان از آبان ماه شروع می شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

ایرنا

 

کلید واژه :

طغیان رودخانه ها

،

هشدار

،

آذربایجان غربی

ثبت نظرات
captcha