کد خبر : ۳۴۸۸۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نامناسب بودن شرایط دفن پسماند در کاشان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان با اشاره به پایش هایی که در محل دفن پسماندهای این شهرستان انجام می شود، گفت: اگرچه تاکنون اقدام هایی برای ساماندهی آن انجام…

نامناسب بودن شرایط دفن پسماند در کاشان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، الهیار دولتخواه بیان کرد: انتظار آن است که مشکلات محل دفن پسماندهای منطقه کاشان به حداقل برسد و شرایطی به وجود آید که معضل های زیست محیطی با راهکارهای اصولی برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه موضوع دفن پسماندهای منطقه کاشان به حال خود رها نشده است، افزود: با گذشت ۱۰ سال و با وجود اینکه هنوز پرونده قضایی مرتبط در مرکز استان و کاشان در حال پیگیری است، بخش هایی از مشکلات آن برطرف شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان، بازیافت بخشی از پسماندها در محل دفن را از جمله آنها عنوان کرد و اظهار داشت: راهکار اصولی برای برطرف کردن این مشکل، جداسازی زباله ها از مبدا است.

وی با اشاره به تبدیل زباله ها به کمپوست در محل دفن زباله ها، اضافه کرد: انبار کردن حجم زیادی از این کودها خود مشکلات زیست محیطی به بار می آورد که باید از آن محل تخلیه شود و به فروش برسد.

روزانه نزدیک به ۲۰۰ تن زباله از سطح منطقه در سایت پسماند واقع در ابوزیدآباد دپو و دفن می شود اما تنها مقدار کمی از آن به بازیافت می رسد.

آلودگی هوا امسال به کمترین میزان ممکن رسید

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته شاهد روزهای آلوده ای نبوده ایم، تشریح کرد: یکی از علت های آن استفاده کمتر شهروندان از خودرو در سطح شهر به ویژه در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت گذشته بود.

وی بیان کرد: ۸۵ درصد از روزهای کاشان به لحاظ آلودگی هوا از ابتدای سال جاری تا کنون سالم بوده و تنها چند روز حالت بحرانی و نیمه بحرانی داشتیم که آن هم در تیرماه به علت وجود ریزگردها بوده است.

دولتخواه با اشاره به شیوع ویروس کرونا، افزود: اگرچه شیوع این بیماری موجب وارد آمدن آسیب های جانی و مالی به قشرهای مختلف مردم شد، اما به علت کاهش تردد خودروها، حال محیط زیست کاشان را خوب کرد.

وی تصریح کرد: کرونا همچنین از ورود تعداد زیادی از گردشگران که موجب تخریب محیط زیست در ضلع شمالی کاشان می شدند نیز جلوگیری کرد و موجب احیای برخی گونه های گیاهی شد که در حال از بین رفتن بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان با اشاره به اینکه در پنج ماه گذشته ۲۶۹  واحد تولیدی و صنعتی در این شهرستان مورد پایش قرار گرفتند، گفت: ۱۳ مورد به شکوائیه منجر شده و تعداد رای های صادر شده از سال گذشته تا کنون ۲۱ مورد است.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها منجمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

 

ایرنا

 

کلید واژه :

شرایط دفن پسماند

،

کاشان

ثبت نظرات
captcha