کد خبر : ۳۴۸۸۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکسن کرونا نیاز به بازطراحی دارد

ثبت مواردی از ابتلای مجددِ بهبودیافتگان کووید-۱۹ در چندین کشور مختلف، نگرانی هایی را در مورد چگونگیِ مصونیت در برابر این بیماری به همراه داشته است.

واکسن کرونا نیاز به بازطراحی دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در اروپا دو بیمار مبتلا به کووید-۱۹ پس از بهبودی، دوباره به کروناویروس آلوده شده اند و دو مورد ابتلای مجدد بهبودیافتگان کووید-۱۹ در این قاره در دو کشور بلژیک و هلند گزارش شده است.

همچنین هفته گذشته متخصصان در هنگ کنگ از آلوده شدن مجدد فردی به ویروس کرونا، حدود چهار ماه و نیم پس از آنکه از این بیماری بهبود یافته بود، خبر دادند. در آمریکا نیز یک مورد ابتلای مجدد به کووید-۱۹ گزارش شده است.

خبر ثبت مواردی از ابتلای مجددِ بهبودیافتگان کووید-۱۹ به این بیماری، این روزها نگرانی هایی را در مورد کارایی واکسن های در دست ساخت برای مقابله با کروناویروس که به فوت صدها هزار نفر در جهان منجر شده، به دنبال داشته است.

هرچند، کارشناسان اظهار داشته اند که لازم است تعداد بیشتری از موارد ابتلای مجدد بهبودیافتگان ثبت شود تا بتوان این موضوع را تایید و توجیه کرد.

یک ویروس شناس در بلژیک در این رابطه می گوید: مورد ابتلای مجدد به بیماری کووید-۱۹ در این کشور مربوط به یک بیمار خانم بوده که برای اولین بار در ماه مارس به کروناویروس آلوده شده بود. این بیمار مجدد در ماه ژوئن به گونه دیگری از کروناویروس آلوده شد.

به گفته این ویروس شناس، به نظر کروناویروس جدید نسبت به ویروس آنفلوآنزا با ثبات تر است اما همچنان در حال تغییر است.

به گزارش ژاپن تودی، این ویروس شناس افزود: ویروس ها جهش دارند و به این ترتیب یک نوع واکسن برای همیشه کارآیی نخواهد داشت. پس همچون واکسن آنفلوآنزا، واکسن کووید-۱۹ نیز باید به طور مرتب بازطراحی شود.

کلید واژه :

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha