کد خبر : ۳۴۸۸۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رعایت ایمنی موادغذایی در شرایط کرونا ضروری است

متخصص پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اگرچه خطر انتقال ویروس کرونا از طریق مواد غذایی، بسته بندی آنها و کیسه ها کم است ولی اجرای اقدام های مربوط…

رعایت ایمنی موادغذایی در شرایط کرونا ضروری است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر سودابه محمدی روز دوشنبه افزود: برای داشتن مواد غذایی سالم باید پروتکل های بهداشتی پس از خرید رعایت شود و در نخستین گام پس از وارد شدن به منزل بایستی فوری دستان خود را به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون شست.

وی بیان کرد: اگر خرید برای افـراد آسیب پذیر است باید خریـد را پشـت در گذاشـت و به آنها اطلاع داده شود که خرید خود را بردارند همچنین یـک محـل تمیـز و ضدعفونی شـده بـرای مرتـب کردن اقلام خریداری شده تعییـن شود.

محمدی گفت: انواع گوشت، تخم مرغ و مواد خوراکی فاسدشدنی دیگر را حداکثر تا ۲ ساعت پس از خرید در یخچال یا فریزر باید نگهداری کرد.

این متخصص پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید کرد: از آنجا که ویروس کووید ۱۹ نیاز به یک میزبان حیوان یا انسان زنده برای تکثیر و زتدگی دارد و نمی تواند بر روی سطح بسته بندی مواد خوراکی زنده بماند طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی نیازی نیست سطح بسته بندی مواد خوراکی را ضدعفونی کرد.

محمدی افزود: به این دلیل که ویروس روی بدن انسان می تواند رشد و تکثیر یابد باید پس از کار با بسته های مواد خوراکی و پیش از غذا خوردن دست ها را با آب و صابون شست.

وی اظهار داشت: هرگز از مواد ضدعفونی کننده سطوح مانند سفیدکننده یا آمونیاک برای ضدعفونی کردن بسته های مواد غذایی نباید استفاده کرد.

محمدی بیان کرد: باید غذاهای فاسـد نشـدنی را برای اطمینان در مکانی امـن بـه مدت ۷۲ سـاعت قرار داد  سپس آنها را جابه جا کرد.

متخصص پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پوشـش بیرونـی مـواد غذایـی را با احتیاط خـارج کـرده و مراقـب باشـید مـواد داخلـی آلـوده نشوند.

محمدی افزود: پیش از شست وشوی میوه و سبزی دست های خود را با آب و صابون باید شست، همچنین میوه و سبزی که خام خورده می شود را به طور کامل با آب لوله کشی سرد شسته و پس از ضدعفونی کامل در یخچال در کشوی مخصوص و به دوراز مواد خوراکی دیگر باید نگهداری کرد.

متخصص پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند همان گونه که پیش از این اپیدمی، میوه و سبزی ها شسته می شدند، عمل کرد، دست را با آب و صابون شسته و سپس میوه و سبزی را به طور کامل با آب پاکیزه بشوئید و فرایند انگل زدایی کاهو و سبزیجاتی که خام خورده می شوند نباید فراموش شود.

وی بیان کرد: سطح میوه های سخت مانند خیار، گوجه فرنگی، طالبی و مانند آن را با یک برس تمیز شسته شود.

متخصص پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نمک، فلفل، سرکه و آبلیمو در از بین بردن ویروس و میکروب تاثیری ندارند.

محمدی تاکید کرد: بعد از پایان جابه جایی و جمع آوری سـبد خرید، دوباره دسـتان خود را شسته و اگر کیسه های خرید قابل استفاده دوباره به کار می بریم پیش از استفاده دوباره، آن را تمیز کرده، شسته و در گرم ترین نقطه مناسب خشک کنیم.

کلید واژه :

ایمنی موادغذایی

،

شرایط کرونا

ثبت نظرات
captcha