کد خبر : ۳۴۸۷۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهبود بیماری قلبی مادرزادی با داروی نقرس

محققان دانشگاه سینسینتی آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند یک داروی مورد استفاده برای درمان نقرس به نام پروبنیسید(probenecid) ممکن است عملکرد قلب را در افراد دارای نقص قلبی خاص بهبود بخشد.

بهبود بیماری قلبی مادرزادی با داروی نقرس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر "جک روبینشتاین"(Jack Rubinstein)استاد قلب و عروق این دانشگاه، اخیرا یک آزمایش انجام داد که در آن هشت نفر از شرکت کنندگان جراحی تسکینی برای اصلاح یک وضعیت قلب به نام "گردش خون تک بطنی مادرزادی" انجام داده بودند. هر شرکت کننده "پروبنسید" یا یک دارونما در طی یک دوره ۱۲ هفته دریافت کرد. قبل از استفاده اولیه از پروبنسید یا دارونما ، همه بیماران در ابتدا ارزیابی شدند. این شامل گزارش علائم، تصویربرداری از قلب و تست ورزش برای تعیین ظرفیت هوازی و استقامت بود.

روبینشتاین گفت: عملکرد قلب شرکت کنندگان و علائم آنها در نتیجه مطالعه آزمایشی بهبود یافته بود. انقباض پذیری قلب بهتر بود. این افزایش چشمگیری نبود اما به اندازه ای کافی بود که بتوانیم آن را تشخیص دهیم. آنها بهتر می دویدند و قلب آنها بهتر پمپاژ می کرد. ما یک تغییر کوچک را مشاهده کردیم و این به آن دلیل بود که تعداد افراد کمی را مورد بررسی قرار داده بودیم. ما می توانیم این دارو را که برای مدت طولانی برای درمان نقرس مورد استفاده قرار می گرفت، برای بهبود عملکرد قلب در کودکان مبتلا به گردش خون یک بطنی استفاده کنیم نکته قابل ذکر این است که هیچگونه عوارض جانبی مشاهده نشد.

 گام بعدی محققان انجام یک مطالعه بزرگتر برای اثبات اینکه می توان از این دارو در طولانی مدت با خیال راحت استفاده کرد، است.

روبینشتاین اظهار کرد که پروبنسید در سال های اخیر تأثیرات مثبتی بر عملکرد قلب از طریق تأثیر بر کانال (TRPV۲) در قلب داشته است.

محققان بهبودی در عملکرد قلب و عملکرد ورزشی را در بیماران مبتلا به گردش خون بطنی که تحت درمان با پروبنسید قرار گرفته بودند مشاهده کردند.

کلید واژه :

بیماری قلبی

،

داروی نقرس

ثبت نظرات
captcha