کد خبر : ۳۴۸۷۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آمار جهانی همه گیری ویروس کرونا

شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۵ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۱۴ نفر رسیده و مرگ ۸۴۶ هزار و ۷۸۵ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.

آمار جهانی همه گیری ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد. بنابر تازه ترین آمارها ۱۷ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۸۵۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته اند.

در میان شش میلیون و ۸۱۳ هزار و ۳۷۱ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و ۷۵۲ هزار و ۴۱ نفر وضعیت خفیف داشته اند و تنها ۶۱ هزار و ۳۳۲ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۸ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۶۴۱ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۷ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۸۵۶ نفر معادل ۹۵ درصد از موارد بهبود یافته و ۸۴۶ هزار و ۷۵۸ نفر معادل پنج درصد از موارد جان خود را از دست داده اند.

آمریکا با بیش از شش میلیون مبتلا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ترتیب در رتبه های اول تا سوم، کشورهایی هستند که بالای سه میلیون مبتلا به کووید-۱۹ را در آمارهای رسمی خود گزارش کرده اند.

همچنین پس از ایالات متحده کشورهای برزیل، مکزیک، هند و انگلیس به ترتیب بیشترین شمار قربانیان این بیماری را به خود اختصاص داده اند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

 ۱. آمریکا شش میلیون و ۱۳۹ هزار و ۷۸ مبتلا، ۱۸۶ هزار و ۸۵۵ قربانی

 ۲. برزیل سه میلیون و ۸۴۶ هزار و ۹۶۵ مبتلا، ۱۲۰ هزار و ۴۹۸ قربانی

۳. هند سه میلیون و ۵۴۲ هزار و ۷۳۳ مبتلا، ۶۳ هزار و ۶۵۷ قربانی

 ۴. روسیه ۹۸۵ هزار و ۳۴۶ مبتلا،  ۱۷ هزار و ۲۵ قربانی

 ۵. پرو ۶۳۹ هزار و ۴۳۵ مبتلا، ۲۸ هزار و ۶۰۷ قربانی

 ۶. آفریقای جنوبی ۶۲۲ هزار و ۵۵۱ مبتلا، ۱۳ هزار و ۹۸۱ قربانی

 ۷. کلمبیا ۵۹۹ هزار و ۹۱۴ مبتلا، ۱۹ هزار و ۶۴ قربانی

۸. مکزیک ۵۹۱ هزار و ۷۱۲ مبتلا، ۶۳ هزار و ۸۱۹ قربانی

۹. اسپانیا ۴۵۵ هزار و ۶۲۱ مبتلا، ۲۹ هزار و ۱۱ قربانی

۱۰. شیلی ۴۰۸ هزار و ۹ مبتلا، ۱۱ هزار و ۱۸۱ قربانی

پس از آن کشورهای آرژانتین با ۴۰۱ هزار و ۲۳۹ مبتلا و ایران با ۳۷۱ هزار و ۸۱۶ مبتلا در رتبه های یازدهم و دوازدهم کشورهای درگیر کرونا در جهان قرار گرفته اند. 

سپس انگلیس با ۳۳۲ هزار و ۷۵۲ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۱۳ هزار و ۹۱۹ مبتلا، بنگلادش با ۳۰۸ هزار و ۹۲۵ مبتلا، پاکستان با ۲۹۵ هزار و ۶۳۶ مبتلا، فرانسه با ۲۷۲ هزار و ۵۳۰ مبتلا، ترکیه با ۲۶۷ هزار و ۶۴ مبتلا، ایتالیا با ۲۶۶ هزار و ۸۵۳ مبتلا، آلمان با ۲۴۲ هزار و ۸۲۵ مبتلا، عراق با ۲۲۷ هزار و ۴۴۶ مبتلا، فیلیپین با ۲۱۳ هزار و ۱۳۱ مبتلا، اندونزی با ۱۶۹ هزار و ۱۹۵ مبتلا، کانادا با ۱۲۷ هزار و ۶۷۳ مبتلا، قطر با ۱۱۸ هزار و ۴۰۷ مبتلا، اوکراین با ۱۱۶ هزار و ۹۷۸ مبتلا، بولیوی با ۱۱۵ هزار و ۳۵۴ مبتلا، سرزمین های اشغالی با ۱۱۳ هزار و ۴۶۵ مبتلا، اکوادور با ۱۱۲ هزار و ۹۰۶ مبتلا و قزاقستان با ۱۰۵ هزار و ۶۸۴ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.

کلید واژه :

آمار جهانی

،

همه گیری کرونا

ثبت نظرات
captcha