کد خبر : ۳۴۸۷۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دستور روحانی به وزیر بهداشت برای خرید واکسن کرونا

رئیس جمهور در گفتگو با وزیر بهداشت با اشاره به اخباری در خصوص دستیابی برخی کشور ها به واکسن کرونا دستور داد هر چه سریع تر اقدامات لازم برای خرید این واکسن و انجام مراحل آزمایشی و تشخیصی معمول انجام شود تا در صورت امکان هر چه سریع تر اقدامات موثر در این زمینه در کشور آغاز شود.

دستور روحانی به وزیر بهداشت برای خرید واکسن کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در گفتگو با وزرای کشور و بهداشت، از رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی توسط متولیان هیئات، وعاظ، مداحان و عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در ایام سپری شده از ماه محرم، به ویژه در شب های تاسوعا و عاشورا، که در گزارش رحمانی فضلی و نمکی به عنوان روسای کمیته های امنیتی و بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا انعکاس یافته بود، ابراز خرسندی و قدردانی کرد.

رئیس جمهور، روز یکشنبه در گفتگو با سعید نمکی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به اخباری در خصوص دستیابی برخی کشور ها به واکسن کرونا، دستور داد هر چه سریع تر اقدامات لازم برای خرید این واکسن و انجام مراحل آزمایشی و تشخیصی معمول انجام شود تا در صورت امکان هر چه سریع تر اقدامات موثر در این زمینه در کشور آغاز شود.

وی در ادامه افزود: با توجه گستردگی موج دوم شیوع بیماری کویید ۱۹، وزارت بهداشت، باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از خستگی و فرسودگی کادر درمانی کشور را فراهم کرده و در صورت لزوم نسبت به آموزش سریع تر نیرو های جدید و جایگزینی آنان، اقدامات لازم را انجام دهد.

روحانی تاکید کرد که البته مهمترین نکته در این زمینه آن است که مردم با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی مانع از ایجاد زحمت مضاعف و در نتیجه خستگی و فرسودگی برای حافظان و مدافعان سلامت کشور شوند که بیش از ۶ ماه است در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا ایثارگرانه حضور دارند.

وی رفتار متدینانه و متعهدانه مردم در برگزاری شکوهمند و متفاوت سوگواری هایشان، همراه با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی را برآمده از فرهنگ غنی دینی مردم و تعهدشان نسبت به مسائل انسانی و نوع دوستی توصیف کرد و اظهار داشت: امیدوارم در مردم در تمام مراسم ها و آیین های پیش رو در ماه های محرم و صفر همچنان دستورالعمل های بهداشتی را به همین شکل دقیق رعایت کنند تا کسی در نتیجه شرکت در آیین های سوگواری امام حسین (ع) به بیماری کرونا مبتلا نشود.

رئیس جمهور همچنین در واکنش به ابراز نگرانی وزرای بهداشت و کشور از موج جدید سفر های تابستانی در روز های تعطیل اخیر گفت: کسانی که در تعطیلات اخیر به سفر رفته اند، نباید اجازه دهند، عدم رعایت پروتکل ها از سوی ایشان، باعث اوج گیری مجدد شیوع کویید ۱۹ شده و بر زحمات شبانه روزی و طاقت فرسای کادر درمانی در مقابله با موج دوم شیوع کرونا تاثیر منفی بگذارد.

روحانی تصریح کرد: کسانی که به سفر رفته اند باید با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در اماکن شلوغ، مانع از وارد شدن آسیب به موفقیتی شوند که در مهار موج دوم بیماری کرونا حاصل شده است.

کلید واژه :

روحانی

،

خرید واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha