کد خبر : ۳۴۸۷۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نکاتی درباره دردهای عضلانی و مفصلی کرونا

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گویند: به نظر می رسد دردهای مفاصل و عضلات از علائم عفونت های مرتبط با خانواده ویروس های کرونا است. با این حال، آن چه که از مطالعات برمی آید، این است که سهم دردهای عضلانی نسبت به دردهای مفصلی بیشتر است. علاوه بر بیماران مبتلا به کووید-۱۹، عوارض مصرف داروها، در برخی موارد استفاده از هیدروکسی کلروکین، می تواند ضعف عضلانی ایجاد کند.

نکاتی درباره دردهای عضلانی و مفصلی کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش ایسنا، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ داده اند که آیا درد مفاصل می تواند از عوارض کرونا و یا داروهای مورد استفاده در مبتلایان باشد یا خیر.

آن ها می گویند: به طور کلی عفونت های ویروسی تنفسی می توانند باعث درد و التهاب مفاصل شوند. به همین ترتیب، علائم اسکلتی-عضلانی طی عفونت های ویروس کرونا مانند سایر عفونت های تنفسی می توانند رخ دهند.

در مورد کووید-۱۹، در ۱۵ درصد بیماران درد مفاصل و در ۴۴ درصد موارد نیز دردهای عضلانی گزارش شده است. در برخی از مطالعات دیگر نیز، از دردهای مفصلی-عضلانی به عنوان یکی از علائم کووید-۱۹ اشاره شده است که حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بیماران و حتی در برخی مطالعات تا ۱۹ درصد افراد، آن را تجربه کرده اند.

در رابطه با عوارض عضلانی و مفصلی داروهای مصرفی، در برخی موارد ضعف عضلانی، در اثر استفاده از داروهای هیدروکسی کلروکین ایجاد می شود.

به طور کلی، به نظر می رسد دردهای مفاصل و عضلات از علائم عفونت های مرتبط با خانواده ویروس های کرونا است. با این حال، آن چه که از مطالعات برمی آید، این است که سهم دردهای عضلانی نسبت به دردهای مفصلی بیشتر است. علاوه بر بیماران مبتلا به کووید-۱۹، عوارض مصرف داروها، در برخی موارد استفاده از هیدروکسی کلروکین، می تواند ضعف عضلانی ایجاد کند.

کلید واژه :

دردهای عضلانی

،

درد مفصلی کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha