کد خبر : ۳۴۸۷۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

علائم پنهان ابتلا به کرونا که همه از آن غافل هستند

دانشمندان انگلیسی از وجود علائم پنهان ابتلا به کووید ۱۹ خبر دادند که مردم کمتر به آن توجه می کنند.

علائم پنهان ابتلا به کرونا که همه از آن غافل هستند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بیش از هشت ماه است که ویروس کرونا تمامی کشور های جهان را درگیر خود کرده است. تاکنون بیش از ۲۴ میلیون نفر به این ویروس آلوده شده اند و ۸۲۲ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

به دلیل آنکه هنوز هیچ واکسن موثری برای مقابله با این ویروس کشف نشده است، سازمان جهانی بهداشت از مردم درخواست کرد تا بهداشت عمومی را رعایت کنند.

شناسایی افراد بیمار و قرنطینه آن ها یکی از روش های موثر برای کنترل شیوع بیماری در جامعه است. تب، بی حالی، سرفه خشک، بثورات پوستی و از دست دادن حس بویایی و چشایی از جمله غالب ترین علائم ابتلا به کووید ۱۹ هستند و توصیه می شود افراد پس از داشتن این علائم آزمایش کرونا بدهند.

با این حال، همیشه مبتلایان به کرونا علائم آشکاری ندارند. محققان می گویند شرایط موقعی پیچیده می شود که بدانیم علائم پنهانی نیز برای ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد. متخصصان انگلیسی می گویند اگر یک فرد اسهال غیر طبیعی دارد احتمالا در خطر ابتلا به کووید ۱۹ قرار دارد و باید خود را قرنطینه کند.

دانشمندان معتقدند علائم مرتبط با فعالیت معده و روده با ابتلا به ویروس کرونا ارتباط مستقیم دارد. در بسیاری از موارد اولین نشانه پنهان ابتلا به کرونا در فعالیت معده و روده و غیر طبیعی شدن مدفوع فرد رخ می دهد. از آنجا که مردم کمتر به این موضوع توجه دارند، در گام بعدی علائم دیگر مانند تب و سرفه خشک در بیمار نمایان می شود و آن زمان است که فرد به ابتلای خود به کرونا پی می برد.

توصیه می شود افراد در زمان شیوع ویروس کرونا به مدفوعی که دفع می کنند توجه داشته باشند. اگر حجم مدفوع بسیار بیشتر از حد طبیعی و رقیق تر از گذشته است یا فرد با سهولت بسیار بیشتر نسبت به گذشته به توالت رجوع می کنید، احتمال دارد این امر علامت پنهان ابتلا به کرونا در فرد باشد.

سازمان جهانی بهداشت می گوید: ابتلا به کووید ۱۹ ممکن است بر هر فرد بصورت متفاوتی اثر بگذارد. بسیاری از مردم ممکن است هیچ علائمی از بیماری را نشان ندهند و بدون بستری شدن در بیمارستان بهبود یابند. علائم غیر رایج هم می تواند شامل درد عضلانی، درد گلو، ورم ملتحمه، سر درد و تغییر رنگ انگشتان دست و پا باشد.

با این حال، اگر شما به اسهال دچار شده اید، این به معنای آن نخواهد بود که حتماً به کرونا مبتلا هستید. اسهال می تواند ناشی از بیماری های مختلف باشد.

با این حال، محققان می گویند به دلیل تاثیر ویروس کرونا بر فعالیت های گوارشی معده و روده، اسهال جزو نخستین نشانه های پنهانی است که مردم کمتر از دیگر علائم به آن توجه می کنند. از این رو، متخصصان انگلیسی از مردم خواسته اند به کیفیت اجابت مزاج خود توجه داشته باشند.

تاکنون ۳۳۰ هزار تن در انگلیس به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این میان، بیش از ۴۲ هزار تن جان خود را از دست داده اند. دولت انگلیس سرمایه گذاری سنگینی در بخش بهداشت و درمان برای کنترل شیوع ویروس کرونا در جامعه انجام داده است.

دولت این کشور امیدوار است بتواند با افزایش آگاهی بخشی عمومی، از شیوع بیشتر کووید ۱۹ در جامعه جلوگیری کند همچنین لندن اقدام به پیش خرید واکسن کرونایی که دانشگاه آکسفورد در حال توسعه آن است، داشت. دانشگاه آکسفورد در مرحله آخر آزمایش انسانی واکسن کرونا قرار دارد و پیش بینی می شود اوایل سال ۲۰۲۱ این واکسن به بازار عرضه شود. دولت انگلیس برنامه ریزی کرده است از ماه ژانویه واکسیناسیون عمومی را در کشور آغاز کند.

کلید واژه :

علائم پنهان

،

بیماری کرونا

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha