کد خبر : ۳۴۸۷۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ایمن سازی ۳۰۹ هزار راس دام استان مرکزی علیه بیماری های مشترک

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دام اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۳۰۹ هزار و ۱۳ راس دام این استان امسال علیه انواع بیماری های مشترک بین انسان و دام…

ایمن سازی ۳۰۹ هزار راس دام استان مرکزی علیه بیماری های مشترک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر «سعید رحیمی»  افزود: ۱۴۱ هزار و ۱۶۵ راس دام استان از ابتدای سال جاری تاکنون علیه بیماری تب مالت واکسینه شدند و هشت هزار و ۲۹۱ راس دام نیز علیه این بیماری مورد پایش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: ۴۹ راس دام  استان در این پایش ها مبتلا به تب مالت بودند و برای مصارف صنعتی به کشتارگاه ارجاع شدند.

 رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دام اداره کل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: پنج هزار و ۱۴۹ قلاده سگ استان نیز در این مدت علیه بیماری هاری واکسینه شدند و یک مورد دام مبتلا به این بیماری در پایش های انجام شده علیه بیماری های مشترک بین انسان و دام مشاهده و معدوم شد.

رحیمی گفت: ۱۶۲ هزار و ۵۷۳ راس دام نیز در این مدت از سوی گروه های واکسیناسیون اداره کل دامپزشکی استان مرکزی علیه بیماری شاربون ایمن سازی شدند.

وی اظهار داشت: تست سل نیز امسال برای مقابله با شیوع احتمالی این بیماری در بین جمعیت دامی استان مرکزی بر روی ۱۳ هزار و ۱۸۰ راس دام انجام  گرفت و در این فرآیند هفت دام مبتلا به بیماری در استان مشاهده و برای مصارف صنعتی به کشتارگاه ارجاع شد.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

ایرنا

 

کلید واژه :

دام

،

ایمن سازی

ثبت نظرات
captcha