کد خبر : ۳۴۸۷۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان در استان بوشهر اجرا می شود

بوشهر - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: پروژه ملی کنترل وزن و چاقی دانش آموزاندر مدارس استان اجرا می شود.

طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان در استان بوشهر اجرا می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،اسد حصیری صبح پنجشنبه در نشست با مدیران و رؤسای آموزش و پرورش مناطق و شهرستان ها اظهار کرد: در راستای سبک زندگی فعال و سالم، وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی آینده پروژه ملی کنترل وزن و چاقی (کوچ) ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز در سراسر کشور اجرا می کند.

حصیری با بیان اینکه این پروژه از ۲۶ مهر همزمان با هفته تربیت بدنی در همه مدارس استان شروع می شود، خاطرنشان کرد: تا ۱۵ آبان سنجش اولیه از وضعیت ترکیب بدنی دانش آموزان در همه دوره های تحصیلی انجام و در سامانه سناد ثبت می شود.

وی ادامه داد: پس از شناسایی دانش آموزان دارای اضافه وزن، آنها ضمن امضای میثاق نامه اجرای طرح آموزش ها تمرینات ورزشی و کنترل تغذیه، آموزش های لازم تغذیه ای زیر نظر مشاور تغذیه و برنامه های آموزشی فعالیت بدنی و ورزش در منزل با راهبری کارشناسان تربیت بدنی و سلامت را فرا می گیرند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل افزود: همچنین این گروه دانش آموزان به مراکز جامع سلامت ارجاع داده شده تا زیر نظر پزشکان و متخصصان حوزه سلامت، موفق به کاهش وزن شوند.

حصیری با بیان اینکه دومین مرحله سنجش وضعیت ترکیب بدنی دانش آموزان در اسفند عملیاتی می شود، تصریح کرد: دانش آموزانی که موفق به کاهش وزن شده اند، در ۱۵ اسفند ماه همزمان با روز درختکاری، ضمن غرس یک اصله نهال به عنوان نماد موفقیت، احکام موفقیت در مدیریت وزن و کنترل چاقی را دریافت می کنند.

وی با اشاره به برگزاری اختتامیه پروژه ملی کوچ در اردیبهشت ۱۴۰۰ گفت: در این پروژه دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری، بخشداری و دهیاری ها، هلال احمر، شهرداری و شوراهای شهر و روستا، بهزیستی و محیط زیست با آموزش و پرورش همکاری می کنند.

مهر

 

کلید واژه :

کنترل وزن و چاقی

،

دانش آموزان

،

بوشهر

ثبت نظرات
captcha