کد خبر : ۳۴۸۷۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رشد ۱۶۰ درصدی شرکت های تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: تعداد شرکت های تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی در ۶ ماه گذشته نسبت به سال ۹،۷ رشد ۶۰ درصدی داشته است.

رشد ۱۶۰ درصدی شرکت های تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سید حسین صفوی بیان داشت: تعداد تولیدکنندگان فعال حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی که از اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی پروانه ساخت دریافت کرده اند، از ۵۳۰ شرکت در ابتدای سال ۹۷ به ۶۲۸ شرکت در ابتدای سال ۱۳۹۸ و در حال حاضر به بیش از ۸۶۰ شرکت افزایش داشته و شاهد رشد ۶۰ درصدی در تعداد تولیدکنندگان نسبت به سال ۱۳۹۷ هستیم.

وی افزود: افزایش ثبت بیش از ۶۵۸۰ پرونده در سال ۱۳۹۷ در سامانه صدور پروانه ساخت تجهیزات و ملزومات پزشکی برای تولید داخل بابت مواد اولیه و قطعات ساخت به ۹۷۳۰ پرونده، بیانگر هدف گذاری سیاست های کلان وزارت بهداست در راستای جهت دهی و برنامه ریزی حمایت از تولید داخل و جهش تولید است.

صفوی اظهار داشت: تخصیص ارز دولتی برای واردات مواد اولیه تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی ضروری، به منظور تحقق جهش تولید فقط در سه ماهه اول امسال بیش از ۴۴ میلیون دلار بوده است.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: با بروز بیماری کرونا از ابتدای اسفندماه ۱۳۹۸، صدور مجوز فوری با حداقل اسناد و با رعایت ضوابط فنی و کیفی برای اقلام ضروری مقابله با این ویروس به منظور افزایش تولید و تامین نیاز داخلی بطوری که تعداد تولیدکنندگان اقلام مرتبط با کرونا که پروانه ساخت دریافت کرده اند به میزان ۶۳۰ درصد رشد و افزایش داشته است و در برخی اقلام همانند کیت تشخیص کرونا، پالس اکسی متر انگشتی و تب سنج که تولیدکننده ای نداشتیم، به تولید و حتی صادرات رسیده ایم .

وی تاکید کرد: حرکت تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی به سمت اقلام با تکنولوژی بالا و فناوری های نوین است که در تولید دستگاه های ماشین بیهوشی، تنفس مصنوعی(ونتیلاتور) و شتاب دهنده خطی در درمان بیماران سرطان شاهد آن هستیم و صادرات ۳۰ میلیون دلاری تجهیزات و ملزومات پزشکی ساخت ایران به پنج قاره دنیا در سال ۱۳۹۸ محقق شد.

صفوی افزود: همچنین در حوزه تولید ماسک سه لایه توسط تولیدکنندگان غیرصنعتی، گروه های جهادی، با ایجاد سامانه خوداظهاری اطلاعات در پورتال اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی imed.ir، تاکنون حدود ۹۵۰ کارگاه تولید ماسک نیز ثبت شده است.

ایرنا

 

کلید واژه :

رشد

،

شرکت های تجهیزات پزشکی

ثبت نظرات
captcha