کد خبر : ۳۴۸۷۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید اولین ریل راه آهن استاندارد در کشور

شرکت ذوب آهن اصفهان برای اولین بار موفق به کسب پروانه استاندارد برای تولید ریل راه آهن در کشور شد.

تولید اولین ریل راه آهن استاندارد در کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روز (چهارشنبه) سازمان ملی استاندارد ایران پروانه کاربرد علامت استاندارد را به ریل راه آهن ذوب آهن اصفهان اعطا کرد.

در این نشست فرمانی، مدیر کل استاندارد استان اصفهان اظهار کرد: این شرکت یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان ریل در غرب آسیا است. در کشور ما آزمایشگاه تایید صلاحیت شده ای برای آزمودن نمونه های ریل وجود نداشت، اما با حضور کارشناسان در ذوب آهن اصفهان این آزمون ها انجام شد و بعد از تایید نهایی، حدود یک هفته قبل این پروانه صادر شد.

یزدی زاده - مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان - نیز گفت که مهم ترین مشکل ذوب آهن اصفهان تکنولوژی قدیمی این شرکت بود، اما در نهایت از سال گذشته تولید ریل در دستور کار ذوب آهن اصفهان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ذوب آهن اصفهان از روش های مورد استفاده در کشورهای صاحب فناوری برای تولید فولاد استفاده می کند، تصریح کرد: همین ویژگی باعث ورود این شرکت به صنعت ریل شد. گاز زدایی و گوگرد زدایی که از فولاد شرکت انجام شد توانست تاثیر زیادی بر تولید محصول با کیفیت و استاندارد داشته باشد.

نیره پیروزبخت - رئیس سازمان استاندارد - نیز با بیان اینکه این اتفاق نشانه رویکرد جدید استاندارد است، گفت: دستگاه ها می توانند استانداردهایی را که به صورت داخلی تدوین کرده اند به این سازمان ارایه کنند تا با همراهی سازمان ملی استاندارد به استاندارد ملی تبدیل شود. مدتی قبل با تاسف درباره تولید ریل صحبت می شد چرا که شک و شبهه هایی درباره آینده و فروش آن وجود داشت، اما استانداردسازی مناسب می تواند باعث افزایش حضور تولیدکنندگان داخلی در سطح بین المللی شود.

پیروزبخت با بیان اینکه از سال ۱۳۹۵ مصوب شد که هر محصولی برای تولید باید استاندارد مشخصی داشته باشد، اظهار کرد: از همان زمان مفهوم استاندارد در صنایع کشور جا افتاده و امروز شاهد آن هستیم، اما راه زیادی در پیش داریم. بسیاری از تولیدات شامل استاندارد نیستند، اما خودشان باید به سمت دریافت استاندارد حرکت کنند.

ایسنا

 

کلید واژه :

تولید

،

اولین ریل راه آهن استاندارد کشور

ثبت نظرات
captcha