کد خبر : ۳۴۸۷۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

از امروز همه می توانند تست کرونا بدهند

مدیرگروه کنترل بیماری های مرکز بهداشت استان کرمانشاه از شروع انجام تست کرونا برای افراد متقاضی با تعرفه مصوب دولتی 230 هزار تومانی از امروز (پنجم شهریور) خبر داد.

از امروز همه می توانند تست کرونا بدهند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر سارا شاه آبادی با اشاره به انجام رایگان تست کرونا برای افراد و گروه های در معرض خطر گفت: در حال حاضر از سالمندان بالای 60 سال، افراد مبتلا به انواع بیماریهای زمینه ای و نیز زنان بارداری که دارای "علامت" باشند، تست کرونا بصورت رایگان گرفته می شود.

وی افزود: این افراد می توانند با مراجعه به مراکز 12 ساعته سطح استان نسبت به انجام این تست اقدام کنند که معمولا 24 ساعت بعد جواب آن داده می شود.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه 200 تا 300 تست کرونا در سطح استان از این افراد گرفته می شود.

مدیرگروه کنترل بیماریهای مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به شروع تست گیری از سایر افراد از امروز(چهارشنبه) گفت: افرادی که متقاضی انجام تست کرونا باشند می توانند با پرداخت تعرفه دولتی این تست را انجام دهند.

این مسئول افزود: تعرفه دولتی انجام تست کرونا، 230 هزار تومان است که افراد با مراجعه به مراکز 12 ساعته و پرداخت این تعرفه می توانند تست کرونا بدهند.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: با افزایش متقاضیان به نظر می رسد بتوان تا روزانه هزار تست را برای افراد انجام داد.

وی یادآور شد: محدودیتی برای افراد در انجام این تست وجود ندارد و از همه متقاضیان دارای علامت و بی علامت تست گرفته می شود.

مدیرگروه کنترل بیماری ها مرکز بهداشت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر 17 مرکز 12 ساعته در سطح استان فعال است و انجام تست کرونا با تعرفه دولتی فقط در این مراکز انجام می شود.

ایسنا

 

کلید واژه :

تست کرونا

ثبت نظرات
captcha