کد خبر : ۳۴۸۷۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ماهیگیری چینی ها با پهپاد زیرآبی

یک شرکت تجاری چینی پهپاد زیرآبی تولید کرده که با استفاده از یک دوربین پیشرفته و انتقال تصاویر دوربین به گوشی ماهیگیران، شکار ماهی ها را تسهیل می کند.

ماهیگیری چینی ها با پهپاد زیرآبی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از نیواطلس، تولید پهپاد زیرآبی برای تهیه فیلم و عکس از دنیای پررمز و راز دریاها و اقیانوس ها امر تازه ای نیست. اما عرضه پهپادی که به ماهیگیران امکان دهد بتوانند موقعیت ماهی های مختلف را لحظه به لحظه رصد کنند و از این طریق صید را تسهیل کنند، سابقه ندارد.

پهپاد یادشده که توسط شرکت چینی چیسینگ اینوویشن تولید شده پهپاد ماهی یاب اف ۱ نام دارد و کنترل آن به صورت بی سیم از طریق وای فای صورت می گیرد. برد این پهپاد حداکثر ۳۰ متر است و کنترل آن از طریق گوشی با استفاده از ایک اپلیکیشن سازگار با اندروید و آی او اس صورت می گیرد.

چهار پره این ربات حرکت آن را به سمت جلو، عقب یا کناره ها ممکن می کند. سازگاری با فناوری جی پی اس نیز ردگیری دقیق محل پهپاد و ماهی ها را تسهیل می کند. کیفیت تصاویر این پهپاد به ۱۰۸۰ پیکسل و ۳۰ فریم در ثانیه می رسد.

پهپاد یادشده می تواند تا عمق ۲۸ متری آب فرو برود و تصاویر خود را از محیط اطراف مخابره کند. این پهپاد اطلاعاتی همچون عمق و دمای آب را هم در کنار تصاویر نمایش می دهد. دوربین این پهپاد امکان تصویربرداری مادون قرمز را نیز دارد. نصب یک باتری ۴۸۰۰ میلی آمپری استفاده از این پهپاد را برای مدت ۴ تا ۶ ساعت ممکن می کند. قیمت این پهپاد ۷۰۰ دلار است.

 

 

کلید واژه :

چینی ها

،

پهپاد زیرآبی

،

ماهیگیری

ثبت نظرات
captcha