کد خبر : ۳۴۸۷۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید کیت تشخیصی کرونا در موسسه رازی

کرج - معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تولید کیت تشخیصی کرونا در آینده ای نزدیک خبر داد.

تولید کیت تشخیصی کرونا در موسسه رازی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر محمدحسین فلاح مهرآبادی با اشاره به تحقیقات مؤسسه رازی در خصوص ویروس کرونا، اظهار کرد: حدود ۷۰ پروژه تحقیقاتی در حوزه کرونا انجام شده که بخشی از آن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و وزارت بهداشت بوده است. این پروژه ها در کمیته کرونا مورد بررسی قرار گرفته و ابلاغیه آن انجام خواهد شد که تاکنون نتایج نسبتاً خوبی را شاهد بوده ایم.

وی بخشی از این اقدامات را در حوزه سرم تراپی، تولید کیت تشخیص کرونا، تولید آنتی بادی در حیوان مدل و مطالعات اولیه امکان سنجی تولید واکسن کرونا عنوان کرد.

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه رازی گفت: دو گروه در مؤسسه در حال تحقیقات بر روی کیت های تشخیصی کرونا هستند و ارزیابی اولیه توسط انیستیتو پاستور در خصوص گروهی که بر روی پروتئین S۱ فعالیت می کردند، انجام شده و با تائید اولیه، مراحل اخذ مجوز نهایی توسط وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

دکتر فلاح از تولید این کیت ها در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: به دلیل موجود بودن زیرساخت های تولید این کیت ها، مشکلی در تولید وجود ندارد و پس از صدور مجوز تولید آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

 

کلید واژه :

تولید کیت تشخیصی کرونا

،

موسسه رازی

ثبت نظرات
captcha