کد خبر : ۳۴۸۷۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ایمنی واکسن کرونا صد درصد نیست

مدیر تحول، نوسازی و مطالعات کاربردی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: احتمال اینکه در مدت کوتاه به یک داروی موثر در مقابله با ویروس کرونا برسیم، خیلی کم است.

ایمنی واکسن کرونا صد درصد نیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مسعود امانلو، افزود: ما در ابتدای بحران کرونا، داروهای موجود را آنالیز کردیم و داروهایی را که در درمان کرونا مؤثر بودند معرفی کردیم.

وی ادامه داد: آمار زیاد بهبودی بیماران کرونا به علت وجود کادر درمانی است که خودشان را فدا کردند، این بیماری نشان داد که ما در زمینه بیماری های نوظهور ضعیف هستیم.

امانلو گفت: این بیماری جالب عمل می کند و در داخل بدن می گردد و هر جا ضعف وجود داشته باشد آن قسمت را درگیر می کند، به همین دلیل داروی خاصی برای درمان آن وجود ندارد.

وی افزود: بهترین راه پیشگیری تقویت سیستم ایمنی بدن است. اگر آمار ما در بهبود بالا است علت وجود تیم درمان است و همه کادر درمان خودشان را فدا کردند.

امانلو گفت: برای قطع چرخه انتقال باید از ماسک و فاصله اجتماعی استفاده کرد. استفاده از ماسک می تواند تا ۹۵ درصد از انتقال بیماری جلوگیری کند. حتی اگر واکسنی پیدا شود نمی تواند ایمنی ۱۰۰ درصد بدهد. ما باید پیشگیری را ملاک قرار بدهیم و پیشگیری را آموزش دهیم.

کلید واژه :

واکسن کرونا

،

ایمنی

ثبت نظرات
captcha