کد خبر : ۳۴۸۷۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آسیب پذیری بیماران مبتلا به سرطان خون در برابر کووید ۱۹

محققان دریافتند بیماران مبتلا به سرطان خون در مقایسه با بیماران مبتلا به سایر انواع سرطان، در برابر پیامدهای بیماری کووید ۱۹ آسیب پذیرتراند.

آسیب پذیری بیماران مبتلا به سرطان خون در برابر کووید ۱۹

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بر اساس تحقیقات محققان دانشگاه آکسفورد که با همکاری محققان دانشگاه بیرمنگهام انجام شده است  بیماران مبتلا به سرطان خون در صورت ابتلا به کووید ۱۹، در مقایسه با سایرین ۵۷ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به عوارض شدید این بیماری هستند. علاوه بر این، سن بیمار نقش مهمی در افزایش شدت علایم دارد و افراد بالای ۸۰ سال، در معرض بیشترین خطر ابتلا به علایم شدید کووید ۱۹ قرار دارند.
به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری گاردین، بر این اساس از ماه مارس گذشته تا کنون بیش از ۶۰ مرکز سرطان در سراسر انگلیس، اطلاعات مربوط به بیماران سرطانی بالغی را که به بیماری کووید ۱۹ نیز مبتلا شدند، در یک بانک اطلاعاتی وارد کردند. اکنون محققان با استفاده از اطلاعات آماری مربوط به سن، جنسیت و نوع تومور این بیماران دریافتند بیمارانی که مبتلا به انواع سرطان خون هستند، به ویژه بیماران مسن تر مبتلا به لوسمی، در مقایسه با سایر بیماران سرطانی، علایم شدیدتری از کووید ۱۹ را نشان می دهند.
لوسمی گروهی از انواع سرطان است که معمولا از مغز استخوان شروع می شود و باعث شکل گیری تعداد زیادی گلبول سفید غیرطبیعی می گردد. عفونت های مکرر، خونریزی، کبودی، تب، لرز، خستگی ناگهانی و کاهش وزن از جمله مهمترین نشانه های این بیماری است.
شایع ترین نوع لوسمی در بزرگسالان AML نام دارد و یک چهارم موارد ابتلا را شامل می شود. اثر مستقیم این بیماری بر مغز استخوان است. علت این بیماری تولید بیش از حد سلو های خونی نابالغ است که در طول زمان مانع از رشد سلول های خونی نرمال می شوند. مراحل پیشرفت این بیماری بسیار سریع است و نیاز به درمان فوری دارد.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Lancet Oncology  منتشر شده است.

کلید واژه :

بیماران

،

سرطان خون

،

کووید ۱۹

ثبت نظرات
captcha