کد خبر : ۳۴۸۷۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پذیرش دانشجو در رشته بورس

اردبیل- رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل از اضافه شدن رشته بورس و سایر رشته های مورد نیاز جامعه خبر داد و گفت: پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی برای ترم جدید آغاز شده است.

پذیرش دانشجو در رشته بورس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، داریوش لطیفی بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد در خصوص جذب دانشجو توسط مراکز خصوصی و غیردولتی عنوان کرد: بر اساس مصوبه دولت مبنی بر عدم فعالیت مراکز وابسته به دستگاه های دولتی دانشگاه علمی و کاربردی فقط در ۱۳ مرکز خصوصی و غیردولتی حق جذب دانشجو دارد، لذا این دانشگاه به دنبال درآمدزایی نبوده و ارتقای علمی جامعه از اهداف ما است.

وی از پذیرش دانشجوی مقطع کاردانی از چهارم تا یازدهم شهریورماه خبر داد و افزود: پذیرش دانشجویان در مراکز وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل در رشته کارشناسی از مورخه ۱۱ تا ۱۷ شهریور ماه انجام می شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل از برگزاری کلاس ها به صورت حضوری و غیرحضوری از ۱۵ شهریور با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد و گفت: برای سالتحصیلی جدید ۹ رشته در مقطع کارشناسی و کاردانی بر اساس رشته های مورد نیاز در جامعه به دانشگاه علمی کاربردی اضافه شده است.

لطیفی ادامه داد: علاوه بر اینکه رشته بورس به این دانشگاه اضافه شده در بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات نیز رشته های جدید و مورد نیاز جامعه اضافه شده است.

وی مهارت آموزی را از اولویت های مهم دانشگاه علمی کاربردی عنوان کرد و افزود: با توجه به آمار سال گذشته در خصوص ثبت نام دانشجویان ۲۰ درصد رشد داشته ایم که این امر نشان از علاقه و اعتماد دانشجویان به این دانشگاه دارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل در خصوص تأمین هزینه های جاری دانشگاه عنوان کرد: هزینه دانشگاه جامع علمی کاربردی از محل اعتبارات دولتی تنها ۱۰ درصد است و ۹۰ درصد هزینه های این دانشگاه از محل شهریه دانشجویان تأمین می شود.

لطیفی راه اندازی و حمایت از شرکت های نوآوری را جزو اولویت های دانشگاه جامع علمی کاربردی دانست و گفت: ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت با سود ۲ درصد به مراکزی که شرکت نوآوری راه اندازی کنند تعلق می گیرد.

وی در خصوص حذف دانشکده خبر عنوان کرد: در صورتیکه متقاضی برای تحصیل در دانشکده خبر و رشته های مربوط به آن باشد آماده راه اندازی مجدد این دانشکده هستیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل با اشاره به ظرفیت ۶ هزار نفری این دانشگاه، تصریح کرد: ۱۰۵ کد رشته در این دانشگاه تعیین شده و همچنین برای قهرمانان ورزشی تخفیف ویژه در دانشگاه ارائه می شود و سایر دانشجویان نیز می توانند برای پرداخت شهریه از تسهیلات قرض الحسنه اعطایی این دانشگاه بهره مند شوند.

مهر

 

کلید واژه :

پذیرش دانشجو در رشته بورس

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha