کد خبر : ۳۴۸۷۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شن چاله ها چالش امنیتی منطقه ۱۸

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران چالش مهم منطقه ۱۸ را تهدید امنیتی دانست و گفت: در ایام بارش اگر آب در شن چاله بیفتد بیش از ۲۰۰۰ نفر از جمعیت اطراف در خطر جدی قرار می گیرند.

شن چاله ها چالش امنیتی منطقه ۱۸

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع گزارش دبیر شورایاری منطقه ۱۸ در صحن شورا گفت: از مهم ترین مشکلات منطقه ۱۸ بر اساس ابر چالش ها، مسئله دست فروشان بوده و دلیل آن میزان بالای بیکاری در این منطقه است.

وی با اشاره به اینکه بیکاری در منطقه از بالاترین نرخ ها برخوردار است و ۸.۸ درصد جمعیت فعال منطقه ۱۸ بیکار هستند. گفت: امیدواریم با گسترش روز بازارها در منطقه مشکل دست فروشان حل شود.

فراهانی تصریح کرد: چالش مهم منطقه که تهدید امنیتی می تواند داشته باشد مسئله شن چاله ها است. در ایام بارش اگر آب در شن چاله بیفتد بیش از ۲۰۰۰ نفر از جمعیت اطراف در خطر جدی قرار می گیرند و افزایش ایمنی باید در دستور کار باشد بدین ترتیب قبل از آغاز فصل بارش باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

عضو شورای شهر تهران گفت: تنها راه ورودی به مناطق تهران و خروج از منطقه ۱۸ تنها اتوبان سعیدی است و مناطق دیگر چنین وضعیتی ندارند. یکی از مهم ترین فعالیت ها باید احداث ایستگاه مترو در مرکز منطقه باشد.

وی ادامه داد: ۵ درصد شهر تهران در این منطقه زندگی می کنند و با امتداد خط مترو می توان این امر را دنبال و مشکل منطقه ۱۸ را رفع کرد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت کیفیت هوا در منطقه ۱۸ گفت: منطقه ۱۸ همیشه جز مناطق قرمز و یا بنفش است و میزان آلودگی بسیار زیادی دارد و گاهی حتی در مرز بنفش قرار می گیرد که ناشی از کارخانه آسفالت و تولید بتن بوده که طبق بند ۲۰ باید منتقل شود.

مهر

 

کلید واژه :

شن چاله ها

،

چالش امنیتی

ثبت نظرات
captcha