کد خبر : ۳۴۸۷۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خسارت ناشی از سیل به ۴۲۰ کیلومتر راه روستایی جیرفت

رییس اداره نگهداری راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان از خسارت سیل به ۴۲۰ کیلومتر از راه های روستایی مناطق کوهستانی شهرستان جیرفت خبر…

خسارت ناشی از سیل به ۴۲۰ کیلومتر راه روستایی جیرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجتبی رئیسی اظهار داشت: با توجه به خاکی بودن مسیرهای کوهستانی در بسیاری از مناطق، بارش شدید باران موجب ریزش هایی در بستر راه شده است.

وی با بیان این که در حال حاضر ۲ دستگاه بولدوزر برای بازگشایی راه های خسارت دیده به منطقه اعزام شده است، افزود: کار بازگشایی بیش از چهار کیلومتر از راه های خسارت دیده توسط دستگاه های راهداری و با همت راهداران اداره ماشین آلات این اداره کل انجام شده است.

رئیس اداره نگهداری راه های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان بیان داشت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی، ادامه روند ناپایداری ها و بارش باران را در چند روز آینده در این مناطق داریم که تخریب مجدد مسیرهای بازگشایی شده دور از انتظار نیست.

وی از حضور کامل دستگاه های راهداری تا بازگشایی کامل راه ها و رفع نقاط خسارت دیده در منطقه بهرآسمان خبر داد و گفت: از تمام ظرفیت های این اداره کل برای ایجاد تردد ایمن مردم در راه های روستایی این منطقه استفاده خواهیم کرد.

رئیسی بیشترین خسارت را با ۱۲۰ کیلومتر مربوط به منطقه دسترسی به دولت آباد بهرآسمان و اسفندقه عنوان کرد. 

وی تصریح کرد: این سیلاب به حوزه راه های دهستان گِوِر به میزان ۲۱۰ کیلومتر خسارت وارد کرد که عمدتا آب بردگی بستر و حاشیه راه ها و ریزش در مناطق کوهستانی است.

روز گذشته ذبیح الله نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی و ابوذر عطاپور فرماندار جیرفت در حین بازدید از دهستان دولت آباد بحراسمان در سیلاب گرفتار شدند و بیش از ۱۲ کیلومتر مسیر کوهستانی را پیاده طی کردند. این اتفاق باعث شد فرماندار جیرفت شب را در منطقه بماند و پیگیر بازگشایی راه های روستایی منطقه شود.

 

 

کلید واژه :

سیل

،

جیرفت

ثبت نظرات
captcha