کد خبر : ۳۴۸۷۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پاسخ عجیب وزیر نیرو به نگرانی فعالان محیط زیست

وزیر نیرو در رابطه با حواشی روش انتقال آب سد طالقان به تهران گفت: اما و اگر ها و حرف و حدیث های این طرح، برای همکاران رسانه ای اشتغال ایجاد کرده است!

پاسخ عجیب وزیر نیرو به نگرانی فعالان محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، انتقال آب سد امیرکبیر کرج به تهران از همان ابتدا با حواشی زیادی همراه بود. علاوه بر اینکه استان البرز در تامین آب شرب مورد نیاز مردم مشکل دارد شیوه انتقال آب به ویسبله احداث تونل های بزرگ بتنی از طرف کارشناسان امر و فعالین محیط زیست مورد سوال واقع شد و بسیاری از کارشناسان از جمله اعضای هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران، اداره کل محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی استان البرز معتقدند انتقال آب به این شیوه موجب خشک شدن رودخانه کرج و نابودی جاده چالوس می شود اما شواهد نشان می دهد لابی بزرگی از تونل سازان پشت این ماجرا وجود دارد که خبرگزاری فارس در گزارش های پیشین به این موضوع پرداخته است.

پیش تر مهدی عسگری نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با فارس نسبت به هرگونه انتقال آب به شیوه ای که موجب آسیب دیدن رودخانه کرج شود هشدار داده بود.

خبرنگار فارس در نشست خبری وزیر نیرو که به مناسبت افتتاح طرح های آبرسانی استان البرز برگزار شد در رابطه با انتقادات کارشناسان از این شیوه انتقال آب و نگرانی های مردم استان و فعالان محیط زیست پرسید که اردکانیان وزیر نیرو در پاسخی عجیب گفت: «اما و اگرها و حرف و حدیث های این طرح، برای همکاران رسانه ای اشتغال ایجاد کرده، البته مطالبی که در این زمینه منتشر شد خیلی جاها به ما کمک می کند که تصمیمات خود را تصحیح کنیم و تصمیمات صحیح تری بگیریم.»

اردکانیان گفت: «خوشبختانه موضوع تامین اطمینان خاطر مردم البرز برای تامین آب مورد نیازشان جزو اولویت های ماست و ما با آقای استاندار و نماینده های محترم مجلس پیگیری های مشترکی داریم. امیدواریم در آینده خبرهای خوش تری هم داشته باشیم. مردم استان البرز ذره نگران تامین آب مورد نیازشان متناسب با سرانه هایی که هست نباشند.»

این پاسخ اگرچه در رابطه با افزایش حق آبه استان البرز از محل سدهای موجود در استان امیدوار کننده است اما پاسخ مناسبی برای شیوه انتقال آب سد امیرکبیر که فعالان محیط زیست مدت هاست در رابطه با آن دغدغه دارند و اعتراض خود را با این شیوه اعلام کرده اند نیست.

 

 

کلید واژه :

وزیر نیرو

،

فعالان محیط زیست

ثبت نظرات
captcha