کد خبر : ۳۴۸۷۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ابداع ابزاری برای کمک به درمان دیابتی های مبتلا به کرونا

گروهی از محققان دانشگاه میشیگان آمریکا الگوریتمی برای کمک به درمان بیماران دیابتی مبتلا به کرونا ابداع کردند که می تواند خطر ابتلا به عوارضی مانند نارسایی کلیه…

ابداع ابزاری برای کمک به درمان دیابتی های مبتلا به کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش پایگاه اینترنتی مدیکال نیوز تودی، افراد مبتلا به دیابت یکی از گروه های پر خطر برای ابتلا به بیماری شدید کووید-۱۹ محسوب می شوند . این افراد درصورت ابتلا به کووید-۱۹ با پیامدهای بسیار بدتری روبرو می شوند.

نتایج یک مطالعه در انگلیس نشان داد که یک سوم مرگ و میرهای ناشی از کووید-۱۹ را در بیمارستان ها،  افراد مبتلا به دیابت تشکیل می دادند.

با وجود این که محققان به طور کامل نمی دانند که چرا افراد مبتلا به دیابت با افزایش خطر ابتلا به کووید-۱۹ روبرو هستند اما به نظر می رسد که این موضوع می تواند به دلیل سطح بالای قند خون  باشد.

برای مثال مطالعه ای که به تازگی انجام شده است نشان داد که گلوکز بالای خون با بروز التهاب - فرایندی که مسوول برخی از بدترین پیامدهای کووید-۱۹ است، ارتباط دارد.

اکنون محققان دانشگاه میشیگان در مطالعه ای که به تازگی منتشر شده است برای مدیریت تقریبا ۲۰۰ بیمار دیابتی مبتلا به کووید-۱۹، الگوریتمی ابداع کرده اند که به پزشکان در مدیریت سطح قند خون این افراد کمک می کند.  

آنها  می گویند: این ابزار می تواند به کاهش خطر ابتلا به عوارض شدید ناشی از کرونا در این افراد مانند نارسایی کلیه و دیسترس تنفسی حاد (نوعی نارسایی تنفسی که التهاب گسترده در ریه ها ایجاد می شود) در این افراد کمک کند.  این الگوریتم افراد را بر اساس میزان قند خون، چاقی، سطح مقاومت نسبت به انسولین، عملکرد کلیه و نشانگرهای التهابی، در رده های مختلف خطر قرار داده و سپس راهنمایی های درمانی دقیقی را برای افراد فاقد علائم پیش دیابت و مبتلایان به دیابت ارائه می دهد.

به گفته این محققان، مدیریت موثر سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت می تواند به پیشگیری از این عوارض کمک کند.

محققان همچنین روش های جدیدی را برای کنترل قند خون بیماران دیابتی تدوین کردند تا خطر ابتلای آنها به کووید-۱۹ را کاهش دهد از جمله این روش ها،  پروتکل جدیدی برای تحویل انسولین است که هر ۶ ساعت با یک چک لیست پرستار صورت می گیرد.

نویسندگان این مطالعه تاکید می کنند که این تلاش ها به آنها کمک کرده است تا سطح قند خون بیماران را بدون افزایش سطح تماس توسط پرستاران یا سایر متخصصان بهداشت، مدیریت کنند.

 

کلید واژه :

درمان دیابتی های مبتلا به کرونا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha