کد خبر : ۳۴۸۷۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهره برداری از ۵۱ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری در جنوب کرمان 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از افتتاح ۵۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۹۹ میلیارد ریال در هفته  دولت خبر داد. 

بهره برداری از ۵۱ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری در جنوب کرمان 

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر"حمزه  احمدی" با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: همزمان با هفته دولت ۵۱ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری با اعتباری بالغ بر ۶۹۹ میلیارد ریال در جنوب کرمان به بهره برداری می رسد.

 وی با اشاره به خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار  کرد: دولت ها از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون طی ادوار مختلف در بخش های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و ... خدمات فراوانی به مردم ارائه داده اند  که پیشرفت و توسعه نظام جمهوری اسلامی را در برداشته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با اشاره به طرح های قابل بهره برداری گفت: همزمان با هفته دولت ۵۱ پروژه منابع طبیعی با اعتباری بالغ بر ۶۹۹ میلیارد ریال در منطقه جنوب کرمان به بهره برداری می رسد که زمینه اشتغال مستقیم ۴۸۱ نفر ایجاد می شود. 

 احمدی توصیه ها  و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را کلید واژه طرح های مورد بهره برداری در هفته دولت دانست و افزود: عمده پروژه هایی که در هفته دولت مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت در راستای تدبیر و عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مجموعه منابع طبیعی کشور و تحت عنوان پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی می باشد.

وی با بیان جزییات طرح هایی که در هفته دولت به بهره برداری می رسند گفت: این پروژه ها شامل عملیات مکانیکی آبخیزداری نظیر بندهای سنگی ملاتی، خاکی و همچنین پروژه های بیومکانیکی شامل احداث هلالی آبگیر توأم با بذرکاری و نهال کاری با آبیاری و مراقبت بوده که با هدف کنترل سیلاب های مخرب، موجب تغذیه سفره های آب زیر زمینی، آبدهی چاه ها، قنوات و احیاء عرصه های منابع طبیعی نظیر جنگل ها و مراتع هستند.

احمدی در ادامه مطلب فوق  اظهار کرد: علاوه بر موارد گفته شده، پروژه های گیاهپزشکی به منظور کنترل آفات و بیماری های جنگلی، تغییر الگوی مصرف سوخت و همچنین کمربند حفاظتی با هدف تشخیص اراضی ملی از مستثنیات قانونی مردم نیز در راستای حفاظت و حمایت از عرصه های منابع طبیعی، در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان ضمن اشاره به لزوم اجرای پروژه های مبارزه با بیابان زایی خاطرنشان کرد: پروژه مالچ پاشی توأم با نهالکاری نیز با اعتباری بالغ بر ۲۱۲ میلیارد ریال و به وسعت ۶۴۰ هکتار در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان بر لزوم همکاری و تعامل بیش از پیش مردم و مسئولین هفت شهرستان جنوبی با مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری تاکید کرد  و افزود: امیدواریم با اجرای این پروژه ها بتوانیم، گام بلندی در راستای ارتقاء سطح منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه برداریم تا به اهداف سازمانی مورد نظر دست یابیم.

ایسنا

 

کلید واژه :

پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری

،

کرمان 

ثبت نظرات
captcha