کد خبر : ۳۴۸۷۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرح آبرسانی به ۱۴ روستا در استان البرز

طرح آبرسانی به ۱۴ روستا در استان البرز و شبکه فاضلاب و خطوط آبرسانی شهری افتتاح و هم زمان عملیات اجرایی واحد سوم تصفیه خانه آب کرج آغاز شد.

طرح آبرسانی به ۱۴ روستا در استان البرز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از وزارت نیرو، طرح آبرسانی به ۱۴ روستا در استان البرز و شبکه فاضلاب و خطوط آبرسانی شهری افتتاح و هم زمان عملیات اجرایی واحد سوم تصفیه خانه آب کرج آغاز شد.

از مجموع سرمایه گذاری این پروژه ها که از محل منابع داخلی، بودجه دولتی و صندوق توسعه ملی تامین شده، ۳۵ میلیارد تومان برای آغاز عملیات اجرایی واحد سوم تصفیه خانه آب شماره ۲ کرج بوده و مابقی برای دیگر پروژه ها هزینه شده است و با اجرای این پروژه ها در مجموع برای ۲۸۸ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم فرصت اشتغال ایجاد می شود.

بر اساس این گزارش، واحد سوم تصفیه خانه آب شماره ۲ کرج با ظرفیت ۵۰۰ لیتر در ثانیه و یک بار مخزن با هدف تامین آب شرب ۱۹۲ هزار نفر اجرا شده است و عملیات حفر و تجهیز چاه و خطوط آبرسانی شهری هم شامل ۶ حلقه چاه، ۴ کیلومتر خط انتقال و یک مخزن ۵۰۰ متر مکعبی جمعیت ۹۲ هزار و ۹۰۰ نفری در استان البرز را پوشش می دهد.
 
پروژه توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب و نصب انشعابات در کرج و هشتگرد هم شامل اجرای عملیات لوله گذاری فاضلاب در اقطار ۲۵۰ تا ۷۰۰ میلی متر از جنس پلی اتیلن دو جداره فاضلابی و ۶۵ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب با هدف افزایش جمعیت زیر پوشش شبکه فاضلاب و به تبع آن افزایش سطح بهداشت مردم و حفظ محیط زیست به بهره برداری رسید.
 
عملیات آبرسانی به ۱۴ روستا نیز شامل بازسازی ۶۷۴ فقره انشعاب و اصلاح و بازسازی ۱۴ کیلومتر شبکه توزیع است که ۵۴۹۳ خانوار با جمعیت ۱۷ هزار و ۶۰۳ نفر را زیر پوشش برده است.

 

 

کلید واژه :

طرح آبرسانی

،

استان البرز

ثبت نظرات
captcha