کد خبر : ۳۴۸۷۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش تعداد محصولات دانش بنیان قزوین به ۳۰۸ عنوان

رییس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین گفت: با توجه به رویکرد استان در حوزه شرکت های دانش بنیان، کل محصولات تولیدی این حوزه طی ۲ سال اخیر از ۱۰۴ عنوان به ۳۰۸…

افزایش تعداد محصولات دانش بنیان قزوین به ۳۰۸ عنوان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ابوالفضل یاری  افزود: در حوزه سهم اشتغال علیرغم اینکه بخش های صنعت و کشاورزی استان سهم مناسبی دارند اما سهم خدمات استان متناسب با صنعت و کشاورزی شکل نگرفته است.

وی اضافه کرد:با توجه به این موضوع، رویکرد استان در بحث آمایش، توجه به موضوعات خدمات، صنایع دانش بنیان، طرح های شتابگر ملی، دانشگاه ها، بیمه و بانکداری ها است.

یاری افزود: استان قزوین در نرخ بیکاری معمولا یک درصد از سطح کشور پایین تر است و نرخ بیکاری استان در بهار سال ۹۹، ۹.۱ دهم و در سطح کشور ۹.۸ دهم بوده است.

وی گفت: تعداد بیکاران استان در سال ۹۸، ۴۵ هزار و ۱۶۲، نرخ بیکاری ۹.۹ دهم و نرخ مشارکت استان ۴۱.۴ است و در سال جاری ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی را با نرخ بیکاری ۱۰ درصد هدفگذاری کرده ایم.

این مسوول عنوان کرد: در حوزه جذب سرمایه گذاری سال های گذشته خیلی خوب عمل می کردیم که با توجه به تحریم های صورت گرفته عملکرد استان امسال و سال گذشته به شدت کاهش یافت.

 وی افزود:در بحث جذب سرمایه گذار خارجی علیرغم پیش بینی ۳۱۵ میلیون دلاری برای استان در سال ۹۸ تنها بخشی تحقق یافت که آن هم در طرح های توسعه ای بود.

یاری گفت: در حوزه افزایش صادرات غیرنفتی خوشبختانه ۴۷۵ میلیون دلار عملکرد در سال ۹۸ داشتیم که نشان از فعالیت موثر بخش های کشاورزی و صنعت استان است.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین گفت: در حوزه خرید گندم با توجه به توجه و حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور و پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان، ۲۰۳ هزار و ۷۰۰ تن خرید تضمینی گندم در سال ۹۸ داشتیم درحالی که در سال ۹۷، خرید تضمینی ما ۷۷ هزار تن بود.

وی گفت: در حوزه تسهیلات بهین یاب مجموعا یک هزار و ۸۴۳ فقره تسهیلات با مجموع یک هزار و ۵۳۵ میلیارد تومان پرداخت شد که عملکرد مناسبی در سطح استان بود و رتبه چهار را در سطح کشور داشتیم.

یاری خاطر نشان ساخت: در سال ۹۸، ۳۰۰ هزار و ۴۴۵ فقره تسهیلات ازدواج، ۴۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد، ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات در حوزه بهزیستی و ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی پرداخت شده است.

این مسوول اضافه کرد: در حوزه آبیاری تحت فشار تعهد دولت در استان در سفر رییس جمهوری ۲۰ هزار هکتار بود که به صورت کامل محقق شد و توان این را داریم که هرساله بین پنج تا ۱۰ هزار هکتار آبیاری تحت فشار داشته باشیم.

یاری خاطر نشان ساخت: در حوزه تسهیلات کرونا علیرغم اینکه تسهیلات ابلاغی استان ۷۰۰ میلیارد تومان بود مجموع عملکرد محقق شده استان حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است و با محدودیت هایی در شرایط پرداخت در بانک ها مواجه هستیم.

این مسوول در خصوص شناسایی اموال مازاد استان، گفت: خوشبختانه تعهدی که دولت در استان داشته ۸۳ میلیارد تومان است که ۳۰۰ ملک مازاد شناسایی شده که بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان ارزش آنها است و یک مورد به فروش رفته و چهار مورد در دست فروش است.

ایرنا

 

کلید واژه :

محصولات دانش بنیان

،

قزوین

ثبت نظرات
captcha