کد خبر : ۳۴۸۷۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وزیر بهداشت: مردم از مسافرت رفتن خودداری کنند

وزیر بهداشت با بیان اینکه توانستیم در مدیریت بیماری کرونا در جهان در جایگاه خوبی قرار گیریم، گفت: از مردم خواهش می کنم تا به مسافرت نروند.

وزیر بهداشت: مردم از مسافرت رفتن خودداری کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سعید نمکی وزیر بهداشت  اظهار داشت: امروز آغاز پویش «ره سلامت» را داریم و در شرایطی که خیلی ها از بیرون هجمه وارد کردند، توانستیم با همدلی و وفاق، در مدیریت بیماری کرونا در دنیا در جایگاه خوبی قرار گیریم و در کنار آن از توسعه زیرساخت ها نیز غافل نشدیم و تا پایان سال نیز ۱۴۰۰ پروژه دیگر نیز به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد:همکاران بنده روز ها و شب های سختی را گذرانده اند و خوشبختانه با تلاش شبانه روزی، توانستیم مرگ و میر را در استان ها به حداقل برسانیم و از مردم عزیز تقاضا دارم در این مسیر کمک کنند.

وزیر بهداشت گفت: در اردیبهشت ماه پیک اول کرونا را مهار کردیم و بار ها گفتم مراقب باشید و ویروس کرونا ویروس پیچیده، غیر قابل پیش بینی و خطرناک است، اما این ساده انگاری و بی توجهی باعث شیوع آن شد.

نمکی با اشاره به تلاش فراوان همکاران کادر درمانی در مهار کرونا و درمان بیماران، خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از همکارانم بیمار و بستری شده و تعداد قابل توجهی نیز از دور خدمت خارج شدند.

وی متذکر شد: بنده خواهش می کنم تا مردم عزیز کشورمان عادی انگاری نکنند. با تمام شدن دوره کنکور بار سفر نبندند؛ چراکه بیشترین عارضه را در مازنداران به خاطر مسافرت ها به این استان داریم. برخی می گویند سفر در اشاعه ویروس نقشی ندارد که باید گفت اگر نقشی ندارد، چگونه ویروس در دور ترین نقاط کشور رفته است.

وزیر بهداشت با تأکید بر پرهیز مردم به مسافرت رفتن در تعطیلات، ابراز داشت: در ماه محرم ما می خواهیم شیعیان حضرت ابا عبدالله (ع) هم عزت این ماه را با فریادشان از کوی و برزن برآورند، اما باید با تکیه به پروتکل های بهداشتی باشد.

نمکی از مردم در خواست کرد: به ما فرصت دهید تا اگر خدای ناکرده در پاییز با همزمانی کرونا و آنفلوآنزا روبرو شدیم، نفسی برای همکاران بنده برای ارائه خدمات وجود داشته باشد.

فردا نیوز

 

کلید واژه :

مسافرت

،

خودداری

ثبت نظرات
captcha