کد خبر : ۳۴۸۶۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بررسی و ارزیابی نقش و اثرات ترکیبات شیمیایی نوشابه

به هر ماده شیمیایی که از ترکیب سه عنصر فسفر، اکسیژن و هیدروژن (در نسبت های مختلف) بدست آمده باشد، فسفریک اسید اطلاق می شود.

بررسی و ارزیابی نقش و اثرات ترکیبات شیمیایی نوشابه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بنابراعلام شیمی بازار، رایج ترین نوع فسفریک اسید، ارتو فسفریک اسید با ترکیب شیمیایی H۳PO۴  است که معمولا به نام ساده فسفریک اسید در بین همگان شناخته می شود.

فسفریک اسید ماده ای معدنی، اسیدی، بی رنگ، بی بو و شامل فسفروس (اتم فسفر) است و طعم تندی دارد. اسید آن ضعیف است و در شرایط عادی و مدت زمان کوتاه چندان خطرناک نیست.

فسفریک اسید به صورت خام از سنگ فسفات و در حالت خلوص بالاتر، به صورت صنعتی از فسفر سفید استخراج می شود.

فسفریک اسید به دلیل غیر سمی بودن به دو صورت خوراکی و صنعتی استفاده می شود. در واقع اگر از طرفداران نوشابه های گازدار هستید، شما این اسید را بسیار مصرف کرده اید. اما این تنها کاربرد فسفریک اسید نیست و در صنایع گوناگون مصارف متنوعی دارد.

هر سال در حدود ۱۰ میلیون تن فسفریک اسید در ایالات متحده تولید می شود که در حدود ۸۰% آن برای مصارف کشاورزی است و در حدود ۱۰%  آن در تولید مواد شوینده، تولیدات حشره کش و خوراک دام استفاده می گردد. ۱۰% آن هم در صنایع غذایی و بویژه تولید نوشابه های گازدار کاربرد دارد.

اسید فسفریک در میان اسیدهای معدنی تولیدی و مصرفی در دنیا در جایگاه اول فروش قرار دارد.  حدود ۹۰% از فسفریک اسید تولید شده در جهان در تولید کود مورد استفاده قرار می گیرد. کشور چین بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده فسفریک اسید در جهان است.

پیش بینی می شود که رشد نرخ تقاضا برای فسفریک اسید از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۴ به ۳.۵ درصد برسد.

دسته بندی انواع فسفریک اسید

فسفریک اسید را براساس درصد خلوص به سه دسته تقسیم کرده و برای هر یک کاربردهای خاصی را تعریف می کنند. کمترین خلوص آن در صنعت تولید کود و بیشترین خلوص آن در صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارد. به علاوه بعنوان یک ماده خام پایه در تولید نمک های فسفاته مورد مصرف است.

فسفریک اسید صنعتی با خلوص کمتر از ۸۵ درصد: این نوع اسید در تولید شوینده ها، صنعت نساجی، تصفیه پساب و نیز تولید ظروف تفلون ماده بسیار مهمی است.

اسید فسفریک خوراکی با خلوص بالای ۸۵ درصد: فسفریک اسید خوراکی در تولید روغن نباتی، نوشیدنی های گازدار، خوراک دام و مکمل غذای دام مورد استفاده بسیار است.

اسید فسفریک خام: بیشترین مصرف اسید فسفریک خام در تولید کودهای شیمیایی است.

کاربرد فسفریک اسید در صنایع غذایی

فسفات ها نوعی از مشتقات فسفریک اسید هستند که اضافه کردن آن ها به پنیر، باعث شکل گیری بافت یکنواخت و نرم آن می شود و پایداری محصول را نیز افزایش می دهد. این ماده شیمیایی را به وفور می توان در ترکیب در شیر، خامه، پنیر خامه ای، کرم قهوه و …پیدا کرد.

نمک های فسفریک اسید خوراکی در تولید و تهیه بسیاری از محصولات لبنی اهمیت دارند. این اسید به تنظیم PH موجود در لینیات و  افزایش ماندگاری، اصلاح بافت غذا و بهبود کیفیت آن ها کمک می کند.

این ماده شیمیایی در صنعت نان و شیرینی پزی نیز جایگاه ویژه ای دارد زیرا در ترکیب جوش شیرین استفاده می شود که در تولید انواع پودر کیک، پودر آشپزی و تولید خمیرهای آماده کاربرد مهمی دارد.

بخش مهمی از محصولات حاوی فسفریک اسید، محصولات غذایی فرآوری شده هستند که معمولا در سبد مصرفی خانواده جایگاه ویژه دارند. قهوه و گوشت فرآوری شده، نوشیدنی های گازدار، آب های طعم دار   چند نمونه شناخته شده از این محصولات هستند.

 نمک های فسفریک اسید در فرایند فرآوری گوشت کمک می کنند میزان رطوبت موجود در بافت گوشت افزایش پیدا کند و طعم و خواص اصلی آن نیز حفظ شود.

اگر می خواهید به صورت دقیق از وجود فسفریک اسید در موادغذایی مصرفی خود و میزان آن اطلاعات داشته باشید، به بسته بندی این مواد نگاه کنید.

نمک های دی کلسیم فسفات، هگزا متافسفات، سدیم فسفات و تری کلسیم فسفات، نمونه ای از این نمک ها هستند که معمولا نام آن ها را در ترکیبات این محصولات مشاهده می کنید.

کاربرد اسید فسفریک در تولید نوشابه

سال هاست بحث و جنجال بر سر خوردن یا نخوردن نوشابه، این نوشیدنی پرطرفدار در جریان است و بیش از هرچیز در مورد مضرات دو ماده تشکیل دهنده آن یعنی شکر و فسفریک اسید صحبت می شود. در این بخش در مورد نقش فسفریک اسید در ساخت نوشابه صحبت می کنیم.

 اسید فسفریک به حفظ یکپارچگی ترکیبات نوشابه کمک کرده، جلوی رشد باکتری ها را می گیرد و سرعت آن را کند می کند؛ در نتیجه باعث ماندگاری نوشابه می شود.

اسید فسفریک باعث ایجاد عطر و طعم ترشی نوشابه است که ترکیب آن با شیرینی شکر  باعث محبوبیت این نوشیدنی است. اسید نوشابه از نوع خوراکی و ضعیف است و این ادعا که این نوشیدنی خاصیت جرمگیری دارد، ادعای صحیحی نیست.

البته اسید نوشابه در بدن برای به تعادل رسیدن نیاز به کلسیم دارد که آن را از استخوان ها می گیرد. مصرف طولانی مدت و زیاد این نوشیدنی می تواند باعث پوکی استخوان شود. اما برای شناخت درست مضرات آن تحقیقات بیشتر و معتبرتری نیاز است و نتایج مطالعات فعلی کافی نیست.

این ماده در گریدهای مختلف صنعتی، غذایی، دارویی، کشاورزی، آزمایشگاهی، بهداشتی توسط تولیدکنندگان یا واردکنندگان مختلف به بازار عرضه می شود.

اسم انگلیسی فسفریک اسید  Phosphoric-acid است و شماره رجیستری آن همان Cas No ۷۶۶۴-۳۸-۲ است.  با جستجوی اسم این ماده یا شماره رجیستریش در سایت شیمی بازار  لیستی از تامین کنندگان معتبر در اختیارتان قرار می گیرد.

تمام فعالان و شرکت های حاضر در بورس آنلاین مواد شیمیایی «شیمی بازار»  مراحل اعتبار سنجی را پشت سر گذاشته اند و شما می توانید با اطمینان خاطر از آن ها به صورت مستقیم و بی واسطه خرید خود را انجام دهید.

ایسنا

 

کلید واژه :

نوشابه

ثبت نظرات
captcha