کد خبر : ۳۴۸۶۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آغاز عملیات اجرایی کارخانه فراوری طلا در خوسف

عملیات اجرایی واحد فراوری و تولید شمش طلای کودکان شهرستان خوسف در سومین روز هفته دولت با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی آغاز شد.

آغاز عملیات اجرایی کارخانه فراوری طلا در خوسف

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، برای این طرح که ظرفیت تولید سالانه آن ۱۵۰ کیلوگرم طلا پیش بینی شده است ۲۹۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

کارخانه فراوری طلا که زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر را فراهم خواهد کرد در روستای معدن قلعه زری خوسف در ۱۵۰ کیلومتری مرکز شهرستان احداث می شود.

همچنین در سومین روز هفته دولت عملیات اجرایی طرح توسعه کارخانه فراوری مس در معدن قلعه زری خوسف با اعتبار یک هزار و پنجاه میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۱۵۰ نفر آغاز شد.

همزمان با سومین روز هفته دولت، ۶ پروژه عمرانی و خدماتی با هزینه کرد ۱۵۶ میلیارد ریال در شهرستان خوسف به بهره برداری رسید.

کارخانه فراوری عناب شاینا در روستای کلاته ملک با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال در زمینی به متراژ یک هزار متر مربع و زیربنای ۸۳۳ متر مربع با ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ تن و اشتغالزایی ۱۵ نفر امروز به بهره برداری رسید.

افتتاح زمین چمن مصنوعی روستای سیوجان با اعتبار چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به عنوان یکی از پروژه های مصوب سفر سال قبل استاندار خراسان جنوبی به این شهرستان نیز امروز به بهره برداری رسید که ۲۸۷ خانوار از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

آغاز عملیات اجرایی احداث ۳۵۰ واحد مسکونی از طرح مسکن شهری و روستایی در شهرستان خوسف از محل تفاهم نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی از دیگر برنامه های این شهرستان در سومین روز از هفته دولت بود.

کلنگ احداث پروژه افزایش ظرفیت معدن و احداث کارخانه تغلیظ معدن مس قلعه زری با ظرفیت سالانه ۲۰ هزار تن کنسانتره با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیون ریال نیز امروز به زمین زده شد.

براساس برنامه زمان بندی اجرای این پروژه ۱۸ ماهه است و با راه اندازی آن برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.

مرکز شهرستان خوسف در ۳۶ کیلومتری بیرجند است.

ایرنا

کلید واژه :

کارخانه فراوری طلا

،

خوسف

ثبت نظرات
captcha