کد خبر : ۳۴۸۶۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تاثیر اسطوخودوس بر سیستم ایمنی بدن

در تحقیقی که توسط دکتر رضا حاجی آقایی، معاون پژوهش و آموزش پژوهشکده گیاهان دارویی و همکارانش انجام شده است، خواص تنظیم سیستم ایمنی عصاره گیاه اسطوخودوس بر تکثیر سلول های سیستم ایمنی مورد بررسی قرار گرفته است.

تاثیر اسطوخودوس بر سیستم ایمنی بدن

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر رضا حاجی آقایی درباره اسطوخودوس گفت: اسطوخودوس یکی از گیاهان دارویی است که از دیرباز در طب سنتی کاربرد داشته و از آن برای مصارف درمانی مانند رفع مشکلات خواب استفاده می شده است.

در تحقیقی که توسط وی و همکارانش انجام شده و نتایج آن در فصلنامه گیاهان دارویی منتشر شده، خواص تنظیم سیستم ایمنی عصاره گیاه اسطوخودوس بر تکثیر سلول های سیستم ایمنی مورد بررسی قرار گرفته است.

عضو هیئت علمی پژوهشکده گیاهان دارویی بیان کرد: در یــک نتیجــه گیــری کلــی مــی تــوان گفــت، عصاره گیاه اسطوخودوس با تحریک تکثیـر لنفوسیت ها و کنترل فعالیت آنها مـی توانـد موجب تنظیم سیستم ایمنی بدن شود.

 حاجی آقایی خواص متعدد درمانی از قبیل، ضداضطراب، ضدافسردگی، ضدالتهابی، ضداسپاسم، ضددرد، ضدباکتری، ضدانگل، ضدویروس، آرام بخشی، آنتی اکسیدانی را از این گیاه با ارزش را برشمرد و عنوان کرد: به دلایل فواید ارزشمند این گیاه و اسانس فراوان موجود در آن، در صنایع آرایشی بهداشتی در ساخت انواع لوسیون های پوستی، انواع عطر، صابون و همین طور در صنایع غذایی، برای خوش طعم کردن انواع خوراکی ها از قبیل کیک، بستنی و نوشیدنی ها استفاده می شود.

کلید واژه :

اسطوخودوس

،

سیستم ایمنی

ثبت نظرات
captcha