کد خبر : ۳۴۸۶۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روند استاندارد تولید واکسن باید طی شود

آنتونی فائوچی یک روز پس از تلاش دولت ترامپ برای استفاده از مجوز اضطراری در خصوص واکسن کرونا، هشدار داد دور زدن روند استاندارد تولید واکسن می تواند تلاش ها را…

روند استاندارد تولید واکسن باید طی شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از بیزینس اینسایدر، آنتونی فائوچی مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی نسبت به تایید شتاب زده واکسن کووید-۱۹ هشدار داد و گفت که انجام این کار بدون طی مراحل کامل آزمایشات بالینی می تواند تلاش ها برای واکسینه کردن جامعه در برابر ویروس کرونا را تحت تاثیر قرار دهد.  

فائوچی گفت: تنها چیزی که نمی خواهیم در مورد واکسن کرونا شاهدش باشیم، استفاده از مجوز استفاده اضطراری (EUA) است.  

در ادامه مطلب درج شده در این پایگاه خبری آمریکایی آمده است: این هشدار یک روز پس از آن صادر شد که اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، مجوز استفاده اضطراری از پلاسمای نقاهتی (convalescent plasma) را برای درمان کووید-۱۹ تحت فشار سیاسی کاخ سفید صادر کرد. این در حالی است که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ادعا کرده است که "دولت پنهان" در سازمان غذا و دارو برای خنثی کردن تلاش ها در راستای درمان و جلوگیری از شیوع کرونا از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.  

روزنامه "فایننشال تایمز" نیز روز دوشنبه گزارش داد که دولت ترامپ در نظر دارد با "دور زدن استانداردهای نظارتی عادی ایالات متحده" و صدور مجوز استفاده اضطراری، پیش از انتخابات سال ۲۰۲۰، واکسن آستزازنکا AstraZeneca (شرکت بریتانیایی-سوئدی و چندملیتی داروسازی) و دانشگاه آکسفورد وارد مرحله آزمایشات بالینی شوند. این واکسن هنوز به آزمایشات بالینی در مقیاس بزرگ نرسیده است.  

گفته می شود چنین اقدامی از سوی دولت ترامپ در واکنش به تلاش های «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه است که اعلام کرد واکسن کووید-۱۹ را پس از کمتر از دو ماه آزمایش روی کمتر از ۱۰۰ نفر وارد بازار کرده است.  

کاخ سفید در واکنش به این گزارش، چنین اقداماتی را تکذیب کرد.  

فائوچی همچنین تاکید کرد: یکی از خطرات احتمالی استفاده از واکسن به صورت اضطراری این است که واکسن های دیگر نمی توانند آزمایشات خود را بر روی مردم انجام دهند.  

کارشناسان بهداشت عمومی هشدار داده اند یک واکسن بی اثر یا خطرناک پیش از طی کردن تمامی مراحل آزمایشات بالینی، می تواند جنبش ضد واکسیناسیون را شعله ور و شیوع کرونا را طولانی تر کند.  

فائوچی در پایان افزود: برای من بسیار مهم است که شما به یقین برسید یک واکسن ایمن و مؤثر است و ما امیدواریم که هیچ چیزی در روند اطمینان بخشی از وجود یک واکسن ایمن و موثر تداخل ایجاد نکند.  

این در حالی است که بالاترین شمار مرگ و میر ناشی از همه گیری کرونا تاکنون در آمریکا ثبت شده، به گونه ای که تاکنون بیش از پنج میلیون و ۹۰۰ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۱۸۰ هزار نفر جان خود را ازدست داده اند و انتقادهای بسیاری از عملکرد غیرمسئولانه ترامپ در مقابله با این بیماری ویروسی مطرح شده است.  

کلید واژه :

هشدار فائوچی

،

ترامپ

،

استاندارد تولید واکسن

،

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha