کد خبر : ۳۴۸۶۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سیلابی شدن رودخانه ها و خطر صاعقه در کمین اردبیلی ها

مدیر کل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: با حاکم شدن شرایط جوی سرد بارشی احتمال طغیان رودخانه ها و منابع آب جاری در استان اردبیل وجود دارد که ضروری است جانب احتیاط را رعایت کنیم.

سیلابی شدن رودخانه ها و خطر صاعقه در کمین اردبیلی ها

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فرهاد عبدالعلیپور دوم شهریور در جلسه مشترک با هواشناسی استان در مدیریت بحران جوی در اردبیل اظهار کرد: ساکنان مناطق روستایی و عشایری باید از استقرار در بستر و حریم رودخانه جدا خودداری کنند چرا که سیلاب با تشدید بارندگی ها این مناطق را تهدید می کند.
وی به وقوع صاعقه در مناطق مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز بهتر است هموطنان از حضور در فضاهای باز خودداری کرده و به نوعی جانب احتیاط را در ترددهای خود مدنظر داشته باشند.
مدیر کل مدیریت بحران استان اردبیل تداوم بارندگی ها در روزهای آینده را یادآور شد و بیان کرد: با حاکم شدن هوای سرد امیدواریم تنظیم دما در فضاهای حساس به درستی انجام شده و از وارد آمدن خسارت به بخش های تولیدی جلوگیری شود.
اما با حاکم شدن هوای سرد و پائیزی در اردبیل و کاهش دما تا 15 درجه اردبیلی ها سرمای زودرس پائیزی را تجربه کردند.
آخرین ماه فصل تابستان که در اغلب مناطق همراه با گرمای هواست در اردبیل با کاهش دمای هوا و حاکم شدن هوای سرد و بارشی چهره زمستانی به خود گرفت تا برخی از شهروندان مجبور به پوشیدن لباس های گرم و استفاده از بخاری باشند.
در شهرهای مرکزی و شمالی استان اردبیل با حاکم شدن هوای سرد و بارشی بین 15 تا 25 میلیمتر بارش اتفاق افتاد و در برخی از شهرهای استان بارش شدید باران به آبگرفتگی معابر منجر شد.
در شهر جعفرآباد آبگرفتگی معابر رفت و آمد روزانه مردم را با اختلال روبرو کرد و در برخی از شهرهای دیگر نیز در کنار بارش باران همچنان هوای سرد در روزهای آینده حکمفرما خواهد بود به طوری که این روند کاهش دما تا جمعه در شهرهای مختلف استان اردبیل ادامه خواهد داشت.

ایسنا

 

کلید واژه :

سیلابی شدن رودخانه ها

،

صاعقه

،

اردبیل

ثبت نظرات
captcha