کد خبر : ۳۴۸۶۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

لوله پلی اتیلن دوجداره

شرکت تدبیر نوین سازان در سال ۱۳۸۲ با هدف انتقال تکنولوژی و ارتقای کیفیت لوله های تولیدی داخل کشور اقدام به مشارکت با شرکت آلمانی bauku برای تولید لوله های دوجداره کرده است.

لوله پلی اتیلن دوجداره

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بنابراعلام شرکت تدبیرنوین سازان، این مجموعه با اجرای پروژه های خاص و منحصر بفرد و همچنین ارائه راهکارهای مختلف و گاهی برای نخستین بار در دنیا، گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده و بدین ترتیب تبدیل به یکی از تولیدکنندگان عمده و پیشرو در صنعت ساخت لوله پلی اتیلن دوجداره کشور شده است. 

www.tns.ir

کاربرد لوله پلی اتیلن دو جداره

لوله پلی اتیلن دوجداره در کارهای عمرانی کاربردهای زیادی از قبیل انتقال آب، فاضلاب، شبکه های آبیاری، زهکشی، جمع آوری آب های سطحی، احداث پل و . . دارد.

انواع لوله پلی اتیلن دوجداره:

. لوله پلی اتیلن دوجداره کرتیوب دار

. لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت

. لوله پلی اتیلن دوجداره اسپیرال

مزایای لوله پلی اتیلن دوجداره شرکت تدبیر نوین سازان

اصل ایده ساخت لوله پلی اتیلن دوجداره با دیواره ساختمند برای صرفه جوئی در مصرف مواد و بالا بردن استحکام آنها بوده است. استفاده از مواد HDPE و PP به همراه استفاده از ساختارهای مناسب، موجب شده که لوله پلی اتیلن کرتیوب دار از مزایای زیادی برخوردار گردند.

در ساخت لوله  دوجداره پلی اتیلن این شرکت تا قطر ۴۰۰۰ میلی متر، از بهترین نوع مواد اولیه و تکنولوژی پیشرفته آلمانی استفاده می شود.

اصلی ترین مزیت این لوله ها داشتن مقاومت بالا در برابر فشار بارهای خارجی با وزن کمتر نسبت به لوله های تکجداره می باشد. در لوله های تکجداره مقاومت در برابر فشار داخلی سیال عبوری از لوله مدنظر بوده در حالی که در لوله دوجداره که در فشارهای کاری پایین و تقریباً ثقلی کار می کنند، تحمل در برابر فشار بارهای خارجی مثل بار ترافیکی و بار خاک مرده روی لوله، هدف اصلی طراحی می باشد.

مزایای لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت و اسپیرال

در بخش شبکه های فاضلاب، آبیاری و زهکشی، لوله کاروگیت و لوله اسپیرال مزایای بسیاری دارد.

مزایای لوله پلی اتیلن کرتیوب دار

خواص مکانیکی انواع لوله پلی اتیلن دوجداره در مواردی نزدیک به هم بوده و در بعضی پارامترها متفاوت از هم است. همچنین در زمینه تولید، نصب و بهره برداری نیز تفاوت هایی بین انواع مختلف لوله پلی اتیلن دوجداره وجود دارد.

در این بین لوله پلی اتیلن کرتیوب دار با توجه به خواص خود از مناسب ترین لوله دوجداره برای کاربردهای در نظر گرفته شده مربوطه از جمله جمع آوری و انتقال آب های سطحی و فاضلاب می باشند.

لوله پلی اتیلن کرتیوب دار در مقایسه با نوع های دیگر لوله دوجداره مزیتی در تولید دارند بدین صورت که با توجه به تکنولوژی تولید این نوع لوله ها می توان همزمان سایزهای مختلف لوله با پروفیل های متفاوت را تولید نمود که باعث افزایش سرعت تولید می گردد.

همچنین در زمینه اتصالات نیز با توجه به کاربرد انواع جوش اکستروژنی، جوش الکتروفیوژنی، اتصالات رینگ و فلنجی و همچنین واشرهای EPDM هیچ محدودیتی در اتصالات به روش های مختلف وجود ندارد ضمناً این لوله ها در حالت های با / بدون ساکت و اسپیگوت تولید می گردند.

پارامترهای دیگر

از مزیت های  دیگر لوله پلی اتیلن کرتیوب دار نسبت به انواع دیگر می توان به تولید در قطرهای بالا اشاره کرد چرا که در حال حاضر این شرکت، لوله پلی اتیلن کرتیوب دار را تا قطر ۴۰۰۰ میلی متر تولید می نماید و برای قطرهای دیگر نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد و در صورت وجود کاربرد برای قطرهای بالاتر امکان تولید وجود دارد.

همچنین با توجه به تکنولوژی تولید، سطوح داخلی لوله پلی اتیلن کرتیوب دار بسیار صاف بوده و از این نظر نیز با کاهش ضریب اصطکاک توان هیدرولیکی لوله افزایش می یابد.

علاوه بر موارد عنوان شده پارامترهای دیگری نیز در خصوص مزیت لوله پلی اتیلن کرتیوب دار نسبت به دیگر لوله های دوجداره وجود دارد که کیفیت محصول قطعاً یکی از آنها است.

با تکیه بر دانش روز دنیا و خطوط تولید بسیار پیشرفته اروپایی در تولید این نوع لوله های دوجداره، کیفیت محصول بسیار بالا می باشد و با توجه به اینکه این محصولات برخلاف سایر لوله های مشابه، محصول مهندسی شده می باشند لذا برای هر پروژه لوله مخصوصی طراحی و ارایه شده و صرفاً ارایه لوله با مقاومت حلقوی خاص و مشخصی صورت نمی گیرد و تولید در هر مقاومت حلقوی ویژگی بارز این لوله دوجداره است.

ایسنا

 

کلید واژه :

لوله پلی اتیلن دوجداره

ثبت نظرات
captcha