کد خبر : ۳۴۸۶۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش سه برابری روزهای ناسالم اراک

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: تعداد روزهای ناسالم اراک از سال ۹۲ تا پایان سال ۹۸ کاهش حدود سه برابری داشته است.

کاهش سه برابری روزهای ناسالم اراک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا میرزایی اظهار کرد: برنامه جامع دولت دوازدهم در حوزه محیط زیست و توسعه پایدار با هدف تداوم دولت محیط زیست از طریق رعایت استانداردهای محیط زیستی در برنامه ریزی توسعه، ارتقای مشارکت مردمی در حفظ محیط زیست، پیگیری اقتصاد سبز و ارتقای سطح شفافیت محیط زیستی انتشار یافت.

وی ضمن تشریح اقدامات شاخص حفاظت محیط زیست استان در دولت دوازدهم و با اشاره به موفقیت های حاصل شده در موضوعات مختلف زیست محیطی در این استان، تصریح کرد: تعداد روزهای ناسالم در اراک از سال ۹۲ تا پایان سال ۹۸ کاهش حدود سه برابری داشته و از ۱۱۵ روز در سال ۹۲ به ۴۰ روز در پایان سال ۹۸ رسیده است.

وی ادامه داد: تعداد روزهای ناسالم اراک در سال ۹۳ به ۵۰ روز، در سال ۹۴ به ۳۷ روز، در سال ۹۵ به ۱۰۵ روز، در سال ۹۶ به ۶۳ روز و در ۹۷ به ۴۷ روز رسید.

میرزائی با بیان اینکه تعداد صنایع آلاینده در این استان در دولت تدبیر و امید با کاهش چشمگیری همراه بوده و از ۱۵۵ واحد در سال ۹۲ به ۶۴ واحد در پایان سال ۹۸ رسیده، افزود: پایش و خوداظهاری صنایع نیز در این مدت در استان مرکزی افزایش چشمگیری داشته و از ۳۲۷ مورد در سال ۹۲ به ۵۳۳ مورد در پایان سال ۹۸ رسیده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اضافه کرد: تکمیل عملیات سازه ای و مستحکم سازی برج دو منظوره دیده بانی و پرنده نگری تالاب میقان در سال ۹۷، اجرای پروژه  کرسی چینی و فنس کشی به طول ۴۰۰ متر به همراه تعبیه درب ورودی از جنس فنس در اطراف برج پرنده نگری تالاب میقان اراک، واکاوی، کاشت، آبیاری و نگهداری نهال های قره داغ و کاشت ۶۲ هکتار گیاه بومی در سال  94 و برگرداندن یک میلیون تن از باطله های شرکت املاح به محل گودال های ایجاد شده در تالاب میقان در سال 97 از دیگر اقدامات است.

وی گفت: نصب ۲۴۸ عدد بنچ مارک(سازه های بتونی با وزن تقریبی ۶۵۰ کیلوگرم) به منظور تعیین حریم تالاب در سال ۹۵، ایجاد دایک حفاظتی(یک نوع سازه) اطراف تالاب به منظور جلوگیری از پیشروی پساب تصفیه خانه فاضلاب، لایروبی کانال برای انتقال آب، افتتاح و فعال سازی پاسگاه محیط بانی داودآباد در سال ۹۸ و تجهیز اداره کل با امکانات نوین برای مقابله با بحران از دیگر فعالیت های انجام شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست در پایان تاکید کرد: رویکرد حمایتی و حفاظتی دولت دوازدهم از محیط زیست نشان می دهد که این مهم یکی از فراگیرترین مطالبات مردم توجه خاص دولت است و امید است در آینده نیز گام های اساسی در عرصه حفاظت زیست برداشته شود.

ایسنا

 

کلید واژه :

کاهش

،

روزهای ناسالم

،

اراک

ثبت نظرات
captcha