کد خبر : ۳۴۸۶۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آغاز عملیات اجرایی فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از آغاز عملیات اجرایی فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

آغاز عملیات اجرایی فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد اهلی روز یکشنبه  در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل افزود: با توجه به اینکه تصفیه خانه فاضلاب این شهرک با تمام ظرفیت در حال فعالیت است ، لازم بود فاز دوم تصفیه خانه طراحی و وارد مدار بهره برداری شود.
وی تکمیل ساختمان و نصب تاسیسات فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ را نیازمند ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار دانست و گفت: بودجه و اعتبارات داخلی شرکت شهرک های صنعتی بسیار محدود بوده و اجرای کامل آن در حد توان این شرکت نیست و نیازمند اختصاص اعتبارات استانی و ملی است. 
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل، بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه این شهرک را ازبرای توسعه ضروری دانست و افزود: ظرفیت کنونی تصفیه خانه شهرک صنعتی۲ به میزان ۲۵۰۰ مترمکعب در روز است که متاسفانه جوابگوی حجم پساب ورودی واحدهای تولیدی را ندارد.
وی ادامه داد: با بهره برداری از فاز توسعه این تصفیه خانه ظرفیت پالایش آن به ۲ برابر افزایش یافته و به ۵۰۰۰ متر مکعب در روز خواهد رسید.
اهلی یکی از راه های رسیدن به توسعه پایدار و کاهش اثرات نامطلوب محیط زیست را بهبود و توسعه روش های تصفیه فاضلاب دانست و گفت: بر اساس ضوابط و مقررات زیست محیطی حاکم بر شهرک ها و نواحی صنعتی و مطابق با مفاد قراردادها همه واحدهای صنعتی موظف هستند با طراحی و اجرای پیش تصفیه، فاضلاب صنعتی خود را ابتدا تصفیه اولیه نموده و سپس به تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی هدایت کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ابراز امیدواری کرد واحدهای صنعتی با رعایت مسائل زیست محیطی و افزایش سطح کیفی تصفیه خانه های فاضلاب به توسعه پایدار استان و حفظ محیط زیست کمک شایانی نمایند.

استان اردبیل دارای ۲۱ شهرک و ناحیه صنعتی است.

ایرنا

 

کلید واژه :

فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب

،

اردبیل

ثبت نظرات
captcha