کد خبر : ۳۴۸۶۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید ویال کنترل کیفیت اتوکلاو برای نخستین بار در کشور در خمین

مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین از تولید ویال های کنترل کیفیت بیولوژیک اتوکلاو برای نخستین بار در کشور در مرکز رشد این دانشگاه خبر داد و گفت: ویال…

تولید ویال کنترل کیفیت اتوکلاو برای نخستین بار در کشور در خمین

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «قدیر سهرابی» روز یکشنبه افزود :ویالهای کنترل کیفیت بیولوژیک اتوکلاو که توسط شرکت «ساتراس زیست فناور» مستقر در مرکز رشد واحد خمین برای نخستین بار در کشور تولید شده، در مرحله طراحی بسته بندی قرار دارد.
وی اظهار داشت: طرح تولید این ویالها توسط ۲ متخصص دانشکده علوم پزشکی خمین ارائه شد و پس از یک سال مطالعه و طراحی با پشتوانه تجربه و دانش به تولید رسید.
مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین اظهار داشت: این ویالهای که از اروپا، چین و آمریکا وارد کشور می شوند کنترل کیفیت عملکرد دستگاه استریل کردن وسایل جراحی را برعهده دارند.
سهرابی با اشاره به اینکه حمایت بلا عوض از ایده های خلاقانه وظیفه مراکز رشد است، ادامه داد: تا کنون بیش از ۲۰۰ میلیون ریال برای تولید نمونه اولیه محصول از سوی مرکز رشد دانشگاه ازاد آسلامی خمین پرداخت شده است.
وی گرفتن مجوز تولید و بازاریابی را از مراحل تجاری سازی محصولات تولیدی بیان کرد و افزود: ویالهای تولید شده در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی خمین چندین ماه است که در انتظار گرفتن مجوز است اما به دلیل بروکراسی اداری هنوز این مجوز  از سوی اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت صادر نشده است.
مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین اضافه کرد: مرحله بعدی تجاری سازی بازاریابی است و طراحی بسته بندی این محصولات پزشکی در حال انجام است.
سهرابی گفت: قیمت نمونه آمریکایی این ویال ها ۶۴۰ هزار ریال است و محصول تولید داخل نصف این قیمت است چراکه مواد اولیه برای تولید در کشور وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه تولید محصول در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین فن آورانه و نوآورانه است اظهار داشت: این تولیدات نیاز کشور را تامین می کند و دارای ارزآوری در شرایط تحریم است.
مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین کیت تشخیص بیماری سل به روش نوین  را محصول دیگر این مرکز عنوان کرد  و گفت: کنترل کیفیت بیولوژیک اتوکلاو و این کیتها ثبت اختراع شده است.
سهرابی بیان کرد: مقام معظم رهبری رکن اصلی اقتصاد مقاومتی را فعالیتهای دانش بیان می دانند و این اقتصاد در مراکز رشد و پارکهای فن آوری، توسعه می یابد و تجاری سازی این محصولات سبب اشتغال، درآمدزایی و افزایش ارزش افزوده در کشور می شود.
سهرابی برگزاری استارتاپ بزرگ در استان مرکزی و  نیز در مناطق روستایی را از برنامه های مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین در سال جاری بیان کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را آغاز کرده است.

بیش از ۱۰ هزار دانشجوی بومی و غیر بومی از مقطع کاردانی تا دکترا در رشته های مختلف در هفت مرکز آموزش عالی خمین به تحصیل اشتغال دارند.

ایرنا

 

کلید واژه :

ویال کنترل کیفیت اتوکلاو

،

خمین

ثبت نظرات
captcha