کد خبر : ۳۴۸۶۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهره برداری از ۵۳۳ پروژه در خوزستان به مناسبت هفته دولت

استاندار خوزستان گفت: ۵۳۳ پروژه در استان به مناسبت هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از ۵۳۳ پروژه در خوزستان به مناسبت هفته دولت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، غلامرضا شریعتی یکشنبه دوم شهریورماه همزمان با فرا رسیدن هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر، درخصوص پروژه های قابل افتتاح ویژه این هفته در استان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به مناسبت هفته دولت در خوزستان ۵۳۳ پروژه با اعتباری افزون بر ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: از این تعداد پروژه، ۴۵ طرح ملی، ۱۴۲ طرح استانی و ۳۴۶ طرح مربوطه به سایر اعتبارات است. همچنین از مجموع این ۵۳۳ پروژه تعداد ۳۰۴ پروژه در حوزه شهری و ۲۲۹ پروژه در بخش روستایی به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه با بهره برداری از این پروژه ها حدود چهار هزار فرصت شغلی ایجاد می شود، گفت: بیشترین اعتبارات هزینه شده در این پروژه ها به ترتیب به منطقه ویژه پتروشیمی، اداره کل بنادر و سازمان آب و برق اختصاص دارد. همچنین بیشترین تعداد پروژه به ترتیب توسط توزیع برق استان با ۲۶۸ پروژه، بنیاد مسکن با ۶۵ پروژه و راه و شهرسازی با ۳۱ پروژه، اجرایی شده است.

استاندار خوزستان عنوان کرد: بیشترین تعداد پروژه های هفته دولت به ترتیب در شهرستان های دزفول با ۴۷ پروژه، آبادان با ۴۱ پروژه و بهبهان با ۳۹ پروژه بوده است. همچنین بیشترین اعتبارات هزینه شده به ترتیب به شهرستان های ماهشهر با ۲ هزار میلیارد تومان، دشت آزادگان با ۱۷۶ میلیارد تومان و اهواز با ۹۱ میلیارد تومان اختصاص داشته است.

وی با اشاره به شرایط بروز اپیدمی کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: امسال نمایشگاه گرامیداشت هفته دولت به صورت مجازی و ارائه گزارش به مردم به صورت حضور مسوولان در برنامه های مختلف صدا و سیمای مرکز خوزستان و همچنین گفتگوی ویژه در استودیوی رسانه ای واقع در استانداری خوزستان برگزار می شود.

شریعتی افزود: این نمایشگاه مجازی با محوریت اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، اقدامات ستاد استانی مقابله با بیماری ناشی از ویروس کرونا، مسوولیت های اجتماعی ارگان ها و شرکت ها و کمک های مومنانه برگزار می شود.

ایسنا

 

کلید واژه :

بهره برداری

،

۵۳۳ پروژه

،

خوزستان

ثبت نظرات
captcha