کد خبر : ۳۴۸۶۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ساخت نسل جدید موتورهای الکتریکی با همت فناوران ایرانی

نسل جدیدی از موتورهای الکتریکی (موتورهای دی سی براشلس)، توسط فناوران مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد.

ساخت نسل جدید موتورهای الکتریکی با همت فناوران ایرانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور( G-MOTOR ) از شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور و حمایت علمی پژوهشکده برق و فناوری اطلاعات سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با مطالعه و تحقیق در تکنولوژی های روز دنیا، به چگونگی فرایند طراحی و تولید نسل جدیدی از موتورهای الکتریکی با تکنولوژی بسیار بالا که با نام موتورهای دی سی براشلس (BLDC) در دنیا شناخته شده اند، دست یافتند.

این شرکت در حال حاضر توانایی تولید موتورهای الکتریکی با توان های مختلف از ۱۰ وات تا ۴۰ کیلو وات و از ولتاژ ۳.۷ تا ۳۸۰ ولت را دارد.

این شرکت تاکنون تعدادی از این موتورها را به سفارش مشتریان خود تولید و وارد بازار کرده است. این دسته از موتورها امروزه در ماشین آلات صنعتی و سیستم های اتوماسیون، صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، موتورها و دوچرخه های برقی، انواع تجهیزات پزشکی و هوافضا اعم از انواع پهپادهای بال ثابت، بالگرد و کوادکوپترها استفاده می شود.

شرکت گاهنگان موتور ایرانیان بعد از چهار سال تحقیق در زمینه چگونگی طراحی و تولید موتورهای دی سی براشلس، در سال ۱۳۹۸ با ارائه محصولات خود به سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و دفاع از آن در مراحل مختلف، تأییدیه های لازم را کسب کرد و امروز، در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان، به فعالیت خود ادامه دهد.

برخی از محصولات Out Runner این شرکت شامل موتور GM۷۵۸۵S با سیستم آب خنک برای استفاده در اسپیندل ماشین آلات CNC، موتور GM۱۵۰۸۰S برای ماشین آلات صنعتی و ربات های سنگین وزن، موتور GO۲۵۶۲۵S برای ماشین های لباسشویی دایرکت درایو، کولرهای آبی، ماشین آلات سفال گری و موتور GU۱۰+ برای پهپادهای صنعتی، کشاورزی و امدادی موتورهای GF۳۵۱۵ و GF۵۲۱۰ برای پهپادها و کوادکوپترهای تفریحی، تجاری، راه داری و نقشه برداری، موتور GI۳۴۸۱ برای انواع دستگاه ها و تجهیزات پزشکی مانند دریل های اورتوپدی، سیستم های کمک تنفسی همانند ونتیلاتور است.

همچنین باتوجه به شیوع ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از آن، نیاز صنعت پزشکی به دستگاه های کمک تنفسی؛ از قبیل، CPAP ،BiPAP ، AutoPAP و ونتیلاتور بسیار افزایش یافته است.

در این راستا گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور با تولید موتورهای دی سی براشلس مورد نیاز سیستم های فوق، پاسخ گوی نیاز شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی داخلی است. این شرکت  برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر غیرمستقیم اشتغال زایی کرده است.

ایرنا

 

کلید واژه :

نسل جدید موتورهای الکتریکی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha