کد خبر : ۳۴۸۶۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ورود محموله ۵۰۰ عددی رمدسیویر ایرانی به استان کرمان از فردا

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: فقط در بحث داروی رمدسیویر در استان کرمان کمبودی وجود داشت که با ورود محموله جدید رمدسیویر، دیگر در استان کمبود داروی کرونایی نخواهیم داشت.

ورود محموله ۵۰۰ عددی رمدسیویر ایرانی به استان کرمان از فردا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر "علی اسدی پور" در حصوص آخرین وضعیت داروهای کرونایی در استان کرمان گفت: محموله جدید رمدسیویر ایرانی ظرف امروز یا فردا وارد استان خواهد شد گفتنی است که در گذشته حدود ۱۰۰ عدد از این دارو به استان کرمان داده شده بود که در این محموله جدید، حدود ۵۰۰ یا ۶۰۰ عدد از این دارو در اختیار استان کرمان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان این مطلب که نوع خارجی داروی رمدسیویر دیگر نداریم، به موضوع کمبود دارو برای بیماران کرونایی اشاره و اظهار کرد: فقط در بحث داروی رمدسیویر کمبودی وجود داشت که با ورود این محموله جدید رمدسیویر، دیگر در استان کمبود داروی کرونایی نخواهیم داشت.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به قیمت داروی رمدسیویر عنوان کرد: قیمت داروی رمدسیویر ایرانی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که بعضی وقت ها پرداخت قیمت این دارو از طرف دفتر مقام معظم رهبری صورت گرفته و این داروها به صورت رایگان در اختیاران بیماران می گیرد.

وی در ادامه گفت وگوی خود با ایسنا، درباره واکسن آنفلوآنزا نیز گفت: هنوز محموله واکسن آنفلوآنزا وارد استان کرمان نشده است اما به زودی این محموله وارد استان خواهد شد ضمن آنکه سهمیه استان کرمان از این واکسن هنوز مشخص نشده اما قطعا به اندازه کافی در اختیار استان قرار می گیرد تا افرادی که واجد شرایط استفاده از این واکسن هستند بتوانند تهیه و استفاده کنند.

اسدی پور خطاب به مردم اظهار کرد: مشکل خاصی در خصوص کمبود دارو در استان کرمان نداریم و برخی کمبودها نیز به صورت موردی مقطعی است که این کمبودها نیز مشکل ساز نخواهد شد و از این بابت مردم نگران نباشند.

کلید واژه :

رمدسیویر ایرانی

،

کرمان

ثبت نظرات
captcha